banner26

İlkokulun 'Z kütüphanesi' açıldı

İsmail ÇETİNTAŞ/PAMUKOVA (Sakarya), () - SAKARYA'nın Pamukova ilçesinde, Ertaylan İlkokulu'nun bahçesinde, konteyner 'Z Kütüphane' açıldı. Ertaylan İlkokulu Müdürü Enver Kaya, Pamukova Kaymakamlığı tarafından verilen konteyneri kurumların...

EĞİTİM 04.01.2019, 10:24
44
İlkokulun 'Z kütüphanesi' açıldı

İsmail ÇETİNTAŞ/PAMUKOVA (Sakarya), () - SAKARYA'nın Pamukova ilçesinde, Ertaylan İlkokulu'nun bahçesinde, konteyner 'Z Kütüphane' açıldı.
Ertaylan İlkokulu Müdürü Enver Kaya, Pamukova Kaymakamlığı tarafından verilen konteyneri kurumların ve hayırsever vatandaşların desteği ile onarıp kütüphane haline getirdi. İçinde akıl oyunları ve kitapların bulunduğu kütüphanenin açılışını Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yaptı. Kütüphanenin açılışında konuşan Ertaylan İlkokul Müdürü Enver Kaya kütüphanenin yapımında emeği geçen eğitime destek veren herkese teşekkür etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da, yapılacak en güzel yatırımın çocuklara ve gençlere yönelik olduğunu belirterek, "Sokrates, 'eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın' demiş. Cehaletin bedeli daha ağırdır, neslimize bizler sahip çıkmazsak, kimlerin nasıl sahip çıktığını biz 15 Temmuz darbe girişimi gibi kalkışmada şahitlik ettik. Cehalete teslim etmek istemiyorsak kütüphaneler de bunları aşmak için büyük bir yoldur. Bu güzel kütüphanenin açılış aşamasına gelinceye kadar, düşüncesinden kuruluşuna kadar emeği olan herkese ilimdeki ve ilçemdeki öğrencilerim ve evlatlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu