banner26

Okulda yangın: Eğitime 1 hafta ara

Erenler Küçükesence'deki Akşemsettin İlk ve Ortaokulu'nun çatısı tutuştu. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangın sırasında öğrenciler kısa sürede tahliye edildi.

EĞİTİM 16.12.2019, 13:03
77
Okulda yangın: Eğitime 1 hafta ara

Edinilen bilgilere göre, sabah saatlerinde okulun çatısı henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yandı. Kısa sürede tüm çatı alevler içinde kalırken bu sırada okulda olan öğrenciler büyük korku yaşadı. Yangının çatıdaki izolasyon malzemesinin alev almasıyla başladığı öğrenilirken, çok sayıda itfaiye yangına müdahale etti. Yangın sonrası okul tamamen boşaltılırken, öğrenci velileri panikle çocuklarının yanına geldi. Öte yandan Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ta bölgeye gelerek olayla ilgili bilgi aldı.

Dumandan etkilenen yok

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın içerisinde eğitim ve öğretim yaptığı güzel bir okulumuzdu ama maalesef henüz nedeni belli olmamakla beraber kalorifer dairesinde çıkmış olma ihtimali olduğu itfaiyeci arkadaşlarımız tarafından ifade edilmekte. Tabi itfaiye raporu sonuçlarına göre, yangının esas sebebinin ne olduğu ortaya çıkacak. Ama Allah’a hamd olsun hiçbir zayiat yok, çocuklarımız anında dışarıya çıkarılmışlardır. Dumandan etkilenmiş, hastaneye kaldırılmış ne bir çocuk, ne bir öğretmen ne de bir görevlimiz var. Sonuç bu anlamda sevindirici, bu tür kazaların hiç olmaması temennimiz ama zaman zaman bu tür olaylar maalesef yaşanmakta. En kısa zamanda okulumuzun yine onarılacağını, eğitim ve öğretime devam edeceğini söylemek istiyorum” dedi.

EĞİTİME 1 HAFTA ARA

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Akşemsettin İlkokulu ve Ortokulu'nda okuyan öğrenciler ile görevli öğretmenler için eğitime 1 hafta ara verileceğini açıkladı. Durmuş, "Okulumuzda 182 öğrenci, 10 öğretmen var. Öğrencilerimizin tamamı, önümüzdeki hafta Büyükesence Okulu'nda eğitim görecek. Bu hafta eğitime ara verecekler" dedi.

Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu