Tavuk üretiminde ürküten iddia!

Ezici Yağ şirketinin eski sahibi ve Emrullah Turanlı'nın eski ortağı Mustafa Ezici, biodizele dönüştürülmek üzere toplanan atık yağların yasak olmasına rağmen yem sanayicilerine satıldığını öne sürdü. Ezici, konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şikayet etti.

Ezici'nin iddiasına göre, ağır metal içeren bu yağlar yem olarak hayvanlara veriliyor. Bu yemle beslenen hayvanları tüketen insanlarda kanser riski artıyor.  

Sektörün içinden gelen Ezici, eski ortağı ve kavgaları basına yansıyan Emrullah Turanlı'yı bu nedenle Erdoğan'a şikayet etti. Ezici, Turanlı'nın aracı kurumlar vasıtasıyla tavuk şirketine sattığını öne sürdü.

Odatv'nin görüştüğü Turanlı'nın şirketinin yöneticileri ise iddiaları yalanladı ve Ezici'nin ortaklık tartışması nedeniyle bu şikayeti yaptığını öne sürdü.

İşte Cumhurbaşkanı'na yapılan o şikayet:

Oda.Tv

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ŞENPİLİÇ 9 ay önce

Şenpiliç olarak piliçlerimizi beslemek üzere kullandığımız tüm yem ham maddeleri büyük bir titizlikle seçilmektedir. Söz konusu ham maddelerin, kendi laboratuvarlarımızda yapılan iç denetimlerin yanı sıra Tarım Bakanlığı’nca da sürekli olarak resmi denetimleri yapılmaktadır. İşletmemiz son olarak 03.10.2018 tarihinde konu ile ilgili resmi denetimden geçmiş; Şenpiliç yemlerinde kullanılan yağların 2004/35 sayılı tebliğine uygun olduğu görülmüştür. Şikayete konu olan firma ile ne doğrudan ne de dolaylı bir alışverişimiz olmamıştır. Yapılan denetimde de böyle bir alışverişin olmadığı tesbit ve teyit edilmiştir.

Şirketimiz hakkında asılsız iddialar ileri süren ve Şirketimizi karalamayı amaçlayan kişiler hakkında, yasal yollara ivedilikle müracaat edileceğini bilgilerinize sunarız.