Atatürk Stadı arazisi yeşil kalacak

Yeni Atatürk Stadı'nın yapılmasının ardından, sakarya kamuoyunun itirazlarına rağmen, TOKİ tarafından ihaleye çıkartılarak Şen Piliç'e atılan Atatürk Stadı'nın arazisiyle ilgili talepler, nihayet ilgililer tarafından duyuldu. İhale öncesinde ve sonrasındaki tepkileri duymazdan gelen AKP, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde geri adım atmak zorunda kaldı. Adapazarı'nda bugün partisince düzenlenen mitinge katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, stat arazisinin Millet bahçesi olacağını açıkladı. Erdoğan TOKİ ile görüştüğünü, TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi'nin de araziyi alan HaşimGürdamar ile temas kurduğunu belirterek, buraya beton ağırlıklı değil yeşil ağırlıklı Milet Bahçesi yaplacağını söyledi. Arazi sahiplerine ise başka yerden arazi verileceğini açıkladı.
Bu arada, Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrasında medyabar.com'un ulaştığı araziyi alan Haşim Gürdamar, TOKİ ve Büyükşehi'den talep geldiğini doğruladı ve teklife olumlubaktıklarını kaydetti.

CHP TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamnda yaptığı mitinglerde, 9 ildeki eski statların yerinin Millet Bahçesi olarak değerlendirileceğini açıklamış, buna CHP Sakarya'dan "Öyleyse bizim stadımızı niye sattınız" diye tepki gelmişti. CHP Grip Başkanvekili Engin Özkoç, konuyuTBMM'ye taşımıştı.

CHP Sakarya İl Örgütü, geçen yıl da arazinin satışını engellemek üzere Çark Caddesi'nde imza kampanyası düzenlemişti.

 

SERDİVAN'IN ŞANSSIZLIĞI

Atatürk Stadı'yla benzer bir kaderi paylaşan Serdivan Şehit Hüseyin Ersin Stadı ve çevresindeki yeşil alanların kurtarılma umudu ne yazık ki kalmadı. Serdivan Belediyesi'nin, iktidarla ittifak yapan MHP'nin bile 'Rant var, yolsuzluk var' diye eleştirdiği projeyle ihale ettiği Cadde 54 Projesi hızla devam ediyor. Bodrumla birlikte 6 katlı rezidansların yapıldığı araziyle ilgili bir şanssızlık da, ihale aşaması ve öncesinde muhalefet partileri dahil hiç kimsenin projeye karşı çıkmayışı oldu. Son dönemde, İl Başkanlığı döneminde eleştiriler getiren MHP milletvekili adayı Levent Bülbül'ün itirazı da,  projenin Araacıalanı Mahallesi'nin son yeşil alanının yok olmasına değil, proje tadilatlarıyla haksız kazanç edilmesine olmuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol