Avukatlara CMK Eğitim Semineri

İzmir Barosu'na kayıtlı Çağdaş Avukatlar Ceza Hukuku Çalışma Grubu Avukatları tarafından verilen eğitim cumartesi ve pazar günü olmak üzere iki gün sürdü.

Avukatların aktif katılımı ile gerçekleşen programda CMK sisteminin tanıtımı yapıldı. Yakalama ve gözaltı, tutuklama, soruşturma-kovuşturma evreleri, ceza yargılamasında deliller, görüşmede temel ilkeler, duruşma ve Çocuk İzlem Merkezinde (ÇİM) ifade alınması gibi konu başlıkları hem teorik olarak anlatıldı, hem de farazi duruşma ve görüşme örneklemeleri ile pratik çalışma şeklinde bilgi aktarımı yapıldı.

Büyük ilgi ile takip edilen programda avukatlar sık sık sordukları sorular ve dahil oldukları farazi davalar ile eğitimde yalnız dinleyici değil aynı zamanda katılımcı olarak yer aldılar.

CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert seminer sonunda yapmış olduğu konuşmada, “Yaptığımız bu son çalışma ile 115 meslektaşımız daha CMK Eğitimi alarak CMK siciline dahil oldu. Toplamda 520 avukatın eğitim alarak CMK gereğince Baro tarafından görevlendirildiğini, savunma hakkının etkin kullanılması bakımından önemi olan bu eğitimler, avukatların aktif katılımı ile son derece verimli geçti” dedi. Mert, katılımcı avukatlar ile İzmir Barosu Çağdaş Avukatlar Ceza Hukuku Çalışma Grubuna teşekkür etti. 

İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel de eğitim sonunda , eğitime katılan  Sakarya Barosu Mensubu avukatlar ile eğitimin gerçekleştirilmesinde İzmir Barosuna mensup eğitim ekibi ile  tüm Sakarya Barosu eğitim ekibine teşekkür etti. 

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, günün anısına Çağdaş Avukatlar Ceza Hukuku Çalışma Grubu Avukatları, Av. Yakup Gül, Av. Özkan Yücel, Av. Ayşegül Karpuz, Av. Perihan Çağrışım Kayadelen, Av. Çağlar Akbulut, Av. Çağla Deniz Felamur, Av. Sabri Can Onur, Av. Mehmet Baran Selanik, Av. Muzaffer Sevgi Sakarya, Av. Mevluda Sena Yazıbağlı Gül, Av. Fertan Ertekin, Av. Tuğçe Nazlı Akın ve Av. Toprak Ekin Yavuz’a plaket takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol