banner7

Nayir, VIP minibüsle gündeme gelmişti

Vali Nayir'in iç dizaynı yeni yapılan minibüste dizayn firması sahibiyle çekilen fotoğrafları, ulusalbir gazetede 'Millet kemer sıkadursun, Vali Bey'den VIP tasarruf' başlığıyla yayınlanmış, sosyal medyada da tepki dolu yorumlar yapılmıştı.
Bu açıklamaları yazılı bir açıklama ile yanıtlayan Vali Nayir, "Minibüsün iç dizaynının yapılan ihalede en düşük fiyat olan 60 bin liraya tamamlandığını" belirtmişti.

Açıklamasında, "Kamu hizmetlerinde bir yerden bir yere intikal sırasında yüz yüze değerlendirmelerin yapılabileceği bir araca ihtiyaç duyulmaktadır" diyen Nayir, eleştirilere şöyle yanıt vermişti:
"Bu şekilde imal edilmiş araçlar alınabildiği gibi mevcut araçlarda da bu değişiklikler yapılabilmektedir. Elimizde bu şekilde bir araç olmadığı için yeni bir araç almak yerine İl Özel İdaremize ait 2014 model bir aracın oturma düzeninin değiştirilmesine karar verilmiştir.

'TÜM MESAİ ARKADAŞLARIM ŞAHİTLİK YAPACAKLARDIR'

2017 yılında yapılan ilk araştırmalarda bu işlemin maliyetinin 110-120 bin TL arasında olacağı anlaşılınca daha sonra değerlendirilmesine karar verilmiştir. İstanbul'da yeni açılan bir firma tanıtım amaçlı olarak çok daha uygun bir fiyata bu işlemi yapabileceğine ait öneri getirince, konu yeniden gündeme alınmıştır. Bir yıl öncesinde önerilen fiyatlara göre çok daha makul olan bu öneri üzerine 19.04.2018 tarihinde ihale kararı alınmıştır. Yapılan ihalede en düşük fiyat olan 60 bin TL üzerinden sözleşme imzalanmış ve işlemi tamamlanan araç 20.07.2018 tarihinde teslim alınmıştır.

31 yıldır yürüttüğüm mülki idare amirliği görevlerim sırasında birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarım, kamu kaynaklarını hesaplı ve tasarruflu kullandığım konusunda şahitlik yapacaklardır. Şu anda kullanmakta olduğum makam aracının 2008 model olduğu, birkaç sefer bozularak yolda bırakmasına rağmen, kapsamlı bir bakım yapılarak kullanılmaya devam edilmesi de bunun en açık örneğidir. Bu kadar dikkat ve özenime rağmen bu hususun böylece gündeme getirilmiş olması üzücüdür."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol