Yavrunun katili bulundu iddiası

Haçiko Derneği Kurucusu ve Başkanı, Hürriyet Gazetesi Yazarı ve sanatçı Ömür Gedik, twitter hesabından yaptığı duyuruda, yavru köpeğin dört ayağını da keserek ölümüne neden olan kişinin kimliğinin belirlendiğini duyurdu. Gedik, "Eğer doğruysa ülkede hayvanlar içi de adalethenüz olmadığına göre gereğini yapacağız artık" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aycan Doruklu 12 ay önce

Sırf zevk için bacağı ve kuyruğunu kesmişler... Ne kadar kötü... Kurtarılamadığı için çok haklı olarak ülkede neredeyse yas ilan edilecek. Ama ya tabağımıza aldığımız, üzerimize giydiğimiz hayvanlar? Onları yemek, kullanmak gerçekten tercih olabilir mi? En “iyi”, en “şefkatli”, en “merhametli” hayvan kullanımı bile hayvanlar için ciddi manada şiddet demektir. Hayvanları gerçekten önemsiyorsan lütfen ama lütfen vegan ol. Gerçekten çok çok kolay. Oradan bakınca zor gibi göründüğünü biliyorum ama değil. Hem vegan olmadığımızda bir hayvanın yaşayacakları ile bizim üç kuruşluk konforumuz kıyaslanabilir mi?

Yazımı buraya kadar okuduysan ve vegan değilsen; nolur kafandaki soru işaretlerini bana yaz. Birlikte cevap bulalım. Eminim sen de hayvanlara karşı adil olmayı istiyorsun. Bugün milat olsun. Söz veriyorum hiç ama hiç pişman olmayacaksın.

Daha fazla bilgi için: VeganOluyorum.com