Hasta doktora saldırdı


Edinilen bilgiye göre, adı açıklanmayan bir hasta, evrak imzalatmak için Acil Tıp Uzmanı olan Dr. İsmail Adadıoğlu’nun yanına girdi. Bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışıp, Dr. Adadıoğlu’na saldıran kişi,  Adadıoğlu'nun el parmağını kırdı.. Saldırıgan etkisiz hale getirilip, güvenlik güçlerine teslim edildi.

ÖĞÜTLÜ'DEN KINAMA

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, yazılı bir açıklama yaparak görevi başında darp edilen Dr. İsmail Adadıoğlu’nu ziyaret ederek, yapılan saldırıyı kınadı.
Öğütlü, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Hastaneye sağlık hizmeti almak için gelen bir hastanın vezne mühür bölümünde görevli Başhekim Yardımcısı Dr. İsmail Adadıoğlu’na ortada hiçbir sebep yokken saldırdığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Daha geçtiğimiz günlerde görevi başında hasta yakınları tarafından linç girişimine maruz kalarak darp edilen beyin cerrahi servisi sorumlu hemşiremizin olayı tazeliğini korurken, bugün bir başka şiddet olayı meydana gelmiştir. Aklı selim olan bir insanın yapmayacağı bu şiddet olayı nedeniyle, idari personelimizin sol el serçe parmağı kırılmış; hastanede beyaz kod verilerek saldırıda bulunan şahıs, güvenlik personeli tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Yaşanan bu şiddet olayı bizleri her zaman olduğu gibi yine çok üzmüştür.  Sebebi ne olursa olsun hiçbir şekilde haklı yanı olmayan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınıyoruz. Dr. İsmail Adadıoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, emniyete intikal ederek yargıya yansıyan olayın hukuki anlamda takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol