banner26

Haydi sen de umut ol!

Öykü Arin ve Tüm Lösemili Çocuklar İçin Umut Ol' adıyla Türkiye ve yurt dışında başlatılan kök hücre bağışı kampanyası yarın (20 Ocak 2019) Adapazarı'nda gerçekleştirilecek.

GÜNDEM 19.01.2019, 21:46 20.01.2019, 00:53
162

Geçen kasım ayında lösemi hastalığının bir türü olan Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan Karasulu Ekrem Şen'in 3,5 yaşındaki torunu Öykü Arin Yazıcı için 2 ay içinde uygun ilik bulunması gerekiyor. Türkiye genelinde ve yurt dışında başlatılan kök hücre bağış kampanyasında binlerce kişi donör olmak için başvurdu, ancak bağışçılardan Öykü'ye uygun ilik henüz bulunamadı.
Öykü ve tüm lösemili çocuklar için sivil toplum kuruluşları ve sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyalara Sakarya da eklendi. AHBAP Sakarya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ahbaplar olarak tüm Türkiye'de 19 Ocak Cumartesi günü kan ve kök hücre bağışı yapıyoruz. Bizde Ahbap Sakarya olarak 20 Ocak Pazar günü Adapazarı AKM önünde Kızılay tırında olacağız. Sende gel, kendine bir hayat kurtarma şansı ver" denildi. AHBAP üyeleri kampanyaya katılmak isteyenlere saat 11.00 için randevu verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu