banner26

İlkokul Yerine İmam Hatip!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, önceki başkan ZekiToçoğlu’nun merkezdeki okulun arazi karşılığında yapmayı taahhüt ettiği Atatürk İlkokulu yerine İmam Hatip okulu yapılacağı duyurdu.

GÜNDEM 08.01.2020, 13:46
164
İlkokul Yerine İmam Hatip!

Yıkılan İmam Hatip Lisesi ile askeri lojmanların arsasında başlayan okul temel çalışmalarını izleyen Büyükşehir Ekrem Yüce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu şehrin evlatlarına bu şehre yakışan, tamamen kendi imkanlarımızla yapacağımız 24 derslikli 2 İmam Hatip okulu hediye edeceğiz. Temel çalışmalarını yerinde inceledik” dedi.

ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI

Yüce’nin bu paylaşımı, projenin geçmişini bilenler ve takip edenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Çünkü söz konusu alana yapılacak iki okuldan biri, merkezdeki arazisin otopark olarak değerlendirilmesi planlanan Atatürk İlkokulu’na tahsis edilecekti.

İKİ SEÇENEK

Yüce’nin Twitter paylaşımında sehven hata yapmış olabileceği düşünüldü. Dijital medyada bu yönde yapılan haberlere akşam saatlerine kadar yanıt gelmedi. Yüce’nin bu paylaşımının doğru olması ya Atatürk İlkokulu’nun merkezden uzaklaştırıla cağı, ya da Büyükşehir Belediyesi’nin otoparktan vazgeçtiği anlamını taşıyor.

Kaynak: Bizim Sakarya
Yorumlar (0)
28°
az bulutlu