banner26

Valilikten 'Hendek Cinayetine' açıklama...

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, Hendek'te geçen hafta tabancayla vurulan baba ile oğlunun Kürtçe konuştukları için böyle bir saldırıya uğradıkları yönündeki iddianın doğru olmadığı savunuldu.

GÜVENLİK 23.12.2018, 10:52
206
Valilikten 'Hendek Cinayetine' açıklama...

Valilik'en yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"İlimiz Hendek ilçesinde 16.12.2018 günü meydana gelen cinayet olayının sebebinin çarpıtılarak “etnik bir nedenden kaynaklanmış gibi algı yaratılmaya çalışılmasının” gerçekle hiçbir alakası yoktur. Olayda her iki tarafın da önceden birbirlerini kesinlikle tanımadıkları, alkollü olan ve pek çok suçtan sabıkası bulunan zanlının yüksek sesle ve küfürlü konuşması üzerine ikaz edildiği  için çıkan tartışmaya bağlı olarak bu müessif hadisenin yaşandığı tanık beyanlarından açıkça anlaşılmıştır. Cinayet faili olaydan sonra güvenlik görevlilerimizin ısrarlı takibi sonucunda Bursa ilinde yakalanarak tutuklanmıştır.

Sosyal medyada yer aldığı şekilde tahkikatın hiçbir aşamasında belirtilen türden bir ifade mevcut değildir. Toplumu ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya yönelik bu tür maksatlı ve asılsız haber ve beyanlara itibar edilmemesini Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

OLAY
Hendek Yeni Mahalle Beştepeler Caddesi'nde meydana gelen olayda, alkollü olduğu iddia edilen H.U, kahvehane önünde bulunan kişierle tartışmaya başlamış, daha sonra tabancayla ateş etmeye başlamıştı. Kurşunlara hedef olan 43 yaşındaki Kadir Sakçı ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş, oğlu Burhan Sakçı da (17) tedavi altına alınmıştı. Olay sonrasında eşi ve çocuklarını alıp Bursa yönüne kaçan saldırgan, polis tarafından yakalanmış ve Hendek'te çıkarılıdğı mahkemece tutuklanmıştı.

Olaya ilişkin medyaya yansıyan haberlerin bir bölümünde, saldırganın rastgele ateş açtığı, bu sıada kendiini uyaranları da vurdugu, bir bölümünde ise bilinmeyen bir nedenle tartıştığı kişilere yanındaki tabancayı çıkartarak ateş ettiği ifadeleri kullanıldı. Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde birkaç gün sonra yer alan haberlerde ise baba ile oğlunun saldırgan tarafından kürtçe konuştukları için vuruldukları ileri sürülmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı bulutlu