banner26

Kazan'dan salon tepkisi!

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, Cumhuriyet Sahnesi'nin 20 Ocak'ta sahneleyeceği 'Azizname' adlı oyun öncesi salon tahsisini iptal eden Serdivan Belediyesini eleştirerek, "Artık bizi şaşırtmayan türden olan bu iptalin gerekçesi en az iptal eylemi kadar vahimdir" dedi.

KÜLTÜR-SANAT 09.01.2019, 17:55 09.01.2019, 18:10
217
Kazan'dan salon tepkisi!

Zafer Kazan, yaptığı yazılı açıkamada şu görüşlere yer verdi:

"Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi’nde 20 Ocak 2019 tarihinde sahnelecek olan “Azizname” adlı oyun ile ilgili sahne tahsisinin iptal edildiğini, oyunu sahneleyecek Cumhuriyet Sahnesi’nin yaptığı açıklamadan öğrenmiş bulunmaktayım. Artık bizi şaşırtmayan türden olan bu iptalin gerekçesi en az iptal eylemi kadar vahimdir. Belediyeyi yönetenlere hatırlatırım ki, Serdivan Belediyesi’nin Kültür Merkezi belediyenin diğer tüm taşınmazları gibi halkın vergileri ile yapılmıştır ve halkın malıdır. Seçimler ile belli bir dönem belediyeyi yönetmek üzere görev alanlar bunları yönetirken o taşınmazlarda kendilerine oy veren ya da vermeyen herkesin hakkı olduğunu unutmadan, halkın her kesimi tarafından kullanımını sağlamakla yükümlüdür. Sergilenecek oyunu beğenmemeleri ya da sergileyecek olanlar ile aynı düşünceyi paylaşmıyor olmaları bunu değiştirmez.

Unutmamalıyız ki seçimleri kazanarak belediye başkanı olmak mümkündür, önemli olan ise şehr-ül emin olabilmektir.

1 Nisan sabahı Serdivanlıların, Serdivan’ı yöneten bu yasakçı anlayışa son vereceklerine inancımız tamdır. Bu vesile ile buradan Serdivanlılara bir kez daha söz veriyorum;

“ Belediyeyi yönetirken ve imkanlarını vatandaşlara tahsis ederken, sadece bize oy verenlerin değil her görüşten Serdivanlının belediye başkanı olduğumu ve belediyenin taşınmazlarının farklı görüşlerden bu insanların vergileri ile yapıldığını bir an olsun aklımdan çıkarmayacağım”.

Salon tahsisi edilen Cumhuriyet Sahnesi, iptal kararının sosyal medyadan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için yayımlanan destek mesajı nedeniyle alındığını öne sürmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu