banner26

Hürriyet'te işten çıkarmalar ve bir istifa!

Hürriyet gazetesi bir grup çalışanın işine son verdi. Bu gelişmeler sonrasında Gülse Birsel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, istifa etmeye karar verdiğini duyurdu.

MEDYA 30.10.2019, 22:48 30.10.2019, 22:53
232
Hürriyet'te işten çıkarmalar ve bir istifa!

Hürriyet gazetesi, bünyesinde çalışan bir grup gazeteciyi işten çıkardı. Gazete çalışanlarına işten çıkartıldıklarını evlerine yapılan tebligatla haber verdi. 

İşten çıkartılan kişi sayısının şu an için sekiz olduğu belirtilirken, gazetecilere yapılan tebligatta kararın 25 Ekim’de alındığı ve gerekçesinde “Yönetim Kurulu'nun işletmesel kararı” öne sürüldü.

Kimi gazete çalışanlarının çıkarılma kararını, tebligatı teslim alan ailelerinin telefonlarıyla öğrendiği belirtildi. Gazete yöneticilerinin de işter çıkarılma kararından haberdar olmadıkları iddia edildi.

BİRSEL'İN İSTİFA DUYURUSU

Gazetedeki bu gelişmeler sonrasında Gülse Birsel, Twitter hesabından gazeteden ayrılma kararı aldığını duyurdu. Birsel, "Hürriyet gazetesinden istifa etmeye karar verdiğimi buradan duyururum. Okuyuculardan özür dilerim, ileride başka yazılarla görüşmek dileğiyle. Herkese sevgiler" diye yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
açık