banner26

SGB'den açıklama: Hoş Olmayan Bir Durum

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle yaptığı haber üzerine, bir gazetecinin polis nezaretinde Adliye’ye götürülmesinin hoş olmadığını belirtti. Aydıntepe, “Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın bir art niyeti olduğuna inanmıyoruz" dedi.

MEDYA 31.10.2019, 21:52 31.10.2019, 21:59
175
SGB'den açıklama: Hoş Olmayan Bir Durum

Başkan Aydıntepe, Sakarya Atatürk Bulvarı’nda gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları esnasında, protokol araçlarının kortej yürüyüşü yapanları etkileyecek şekilde geçiş güzergahı üzerine park edilmesini haberleştirdiği gerekçesiyle SakaryaHalk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hüseyin Cumalı hakkında Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattığını, polis nezaretinde Sakarya Adliyesi’ne götürülmesi üzerine öğrendiklerini belirtti.

Cumhuriyet Savcılığı’nın İl Emniyet Müdürlüğü’ne verdiği talimat sonrasında gazeteci Cumalı‘nın polis nezaretinde Adliye’ye götürülmesinin hoş olmadığını belirten Başkan Aydıntepe, “Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın bir art niyeti olduğuna inanmıyoruz. Bu polis nezaretinde ifadeye götürülmesi hoş olmayan bir durum. Elbette bizim hukuka, yargıya saygımız var. Zaten ifadesini vermiş ve serbest kalmış. Biz de basın meslek kuruluşu olarak bu olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık