banner26

Uygunsuz park haberine soruşturma!

Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hüseyin Cumalı, gazetenin dünkü sayısında manşetine taşıdığı, tören yürüyüş alanındaki parkeden araçlarla ilgili haber nedeniyle Savcılık'ta ifade verdi. Cumalı Adliye'ye polis eşliğinde götürüldü.

MEDYA 31.10.2019, 20:14 31.10.2019, 21:57
397

Medyabar'ın haberine göre, bugün öğle saatlerinde Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından bilgilendirilen Cumalı, iki polis nezaretinde adliyeye getirildi. Cumalı'nın yanında gazeteci Murat Uygun ve  Avukatı'da bulunuyordu.

Gazeteci Cumalı adliyeye getirilmesiyle ilgili olarak çıkışta gazeteci arkadaşlarına olayı anlattı. 
Cumalı; '"29 Ekim Cumhuriyet Bayramında bizde oradaydık, tören yürüyüş yoluna makam araçları park etmişler, bu araçlar Vali beyin, kaymakamların ve diğer bürokratların. 35 yıllık gazeteci olarak ilk kez tören alanında yürüyüş yolunda ilk kez makam araçlarını gördüm ve flamalı öğrencilerin, askerlerin tören yolunda yürüyemediklerini gördüm. Bence bunun haber değeri var ve haberini yaptık. Bu günde bu konuda haber yaptığımız gerekçesiyle polisler tarafından alınarak savcı karşısına çıkartıldık. Olay bundan ibaret" dedi. 

Bu arada, söz konusu haberle ilgili soruşturmaya, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti ve Sakarya Gazeteciler Birliği'nden henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
açık