Serdivan Belediye Başkanı Adayı Zafer Kazan’ın tanıtım toplantısı çok canlı-heyecanlıydı, kutlarım. Yazı başlığımı orada duydum; bu da bana yeter!

CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ile Engin Özkoç’un katıldığı toplantı çok önemli bir başlangıç oldu. Tabii ki çok mutlu da oldum.

Çünkü, çok sevdiğim O Serdivan için,“ 31 Mart Yerel Seçimi Köprü girişinden önceki Son Çıkış!” gibidir. Bakın, günümüzde şu da çok önemli bir görüntüydü;

Tanıtım Toplantısı’na katılmanın bir Allah Kulu’na 1 krş maddi getirisi yoktu!

***

İYİ Partili Büyükşehir Başkan Adayı Hekim Cihan Kolip’e tanıtımda verilen destek şahaneydi. Sakarya her alanda O Tam Ayrımsız Liyakati öncelemeli.

CHP’nin son yıllardaki Siyasi Yıldızı Özgür Özel ile O’nun yere göğe koymadığı Engin Özkoç toplantıya damga vurdular; Serdivan-Sakarya kazandı.

Toplantıya katılan Tank Palet Çalışanları ile Sendikacıların gördüğü büyük destek harikaydı. Öylesi her Çalışana ve Sendikaya Milli Destek haktır.

Yıllardır izlediğim CHP Kadınlar Kolu ve Başkan Azize Çeroğlu toplantıda iz bıraktılar. Meclislerde de CHP’li Kadınlar olmalı.

ADA GARI, Raylı Sistem için en büyük Ayrımsız Kent Yaptırım Gücü Kadınlardır.

İŞİ-Ekmeği Sakarya’da ancak Kadınlar sorgular!.. ROTEM taahhütleri sorulamayan şehirde, TÜVASAŞ da Tank Palet’in akıbetine uğramaz mı?

***

Toplantıya katılan bir Tek Allah Kulunun kişisel maddi 1 santim çıkarı beklentisi yoktu. Ne makam, ne bir arsa rantı, ne de bir HAKsız ihale-İŞ beklentisi!

Zafer Kazan’ın olduğu yerde zaten kimse de HAKsız İŞ-Rant, makam, iltifat, terfi beklemesin. Şu an ki Çalışanlar için de ilk iltifat mesleki Liyakat olacaktır.

“SANA N’OLUYOR? SEN SERDİVAN’IN AVUKATI MISIN?”

CADDE54 önüne, Zafer Kazan’ın tanıtım toplantından çıkarak nasıl geldim anlamadım. CADDE54’ü fotoğraflarken paramparçaydım, ama;

CADDE54 Satış Ofisi’nin tepesinde, Bayrağımız kadar büyüklükte Yabancı Ülke Bayrağı görünce sarsıldım. Kardeş Azerbaycan da Türk Bayrağını ülkesinde asar;

Ama, hangi Azerbaycanlı Serdivan’da O yanlış yerde, O Yanlış Projeye bayrak asar? Biz de Azerbaycan da yanlış yerde, yanlış projeye Türk Bayrağı asamayız!

***

Yazıyı okuyan birileri, “ Sana ne? Sen Serdivan’ın, Tank Palet’in, ADA GARI’nın, TÜVASAŞ’ın, Raylı Sistem’in, Köy ve Meranın avukatı mısın?” demesin.

Zafer Kazan 4 yıllık Baro Başkanlığı’nda Sakarya’nın tüm sorunlarına hiç karşılıksız Avukatlık yaptı. Başkan olduğu gün Serdivan da bunu yaşayacak.

Haksızlığa uğrayanlara arka çıkanlara, “ Sana ne, Sen O’nun avukatı mısın?” diye sorulması, Zafer Kazan’ın avukatlığı seçmesine neden olmuş.

Avukat olduğu, Baro Başkanlığı yaptığı 4 yıl boyunca da; Sakarya’nın haklı olduğu her konuda hiç karşılıksız, Sakarya’nın-Ülkenin Avukatlığını yaptığına yıllarca tanık olduk.

Serdivan’a Başkan seçilsin, çok eminim ki, Zafer Kazan’a sokakta rastlayan her Serdivanlı buna zaten tanık olacaktır. Serdivan’da huzurlu, güvenli yaşanacak.

Son 7-8 yılda, Serdivan çağdaş şehirleşmeye aykırı çılgın bir imar büyümesi yaşadı. Bence, O büyümenin iradesi sadece Serdivan Belediyesi de olamaz?

İlkin 5-6 ay, şu anda var olan imar ve yaşam çok iyi yorumlanır. Var olan işleyiş en küçük kayıp yaşamadan huzur ve güven ortamına oturur.

Sonra her 6 ayda O Çağdaş ve İyi-Kolay Yaşanabilir Şehir işleyişi başlar. Çünkü, Şehir Yaşam Köşeleri yanlış(?)-akıl almaz imarlarla körelme aşamasına geldi.

Son yapılaşmalara sadece Serdivan İradesi’nin izin verdiğine de inanmam.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol