banner26

Bayrakçı: AKP kredisini doldurdu

SONAR Araştırma Başkanı Bayrakçı: AKP'deki düşüşü bu kez hiçbir şey engelleyemez

SİYASET 15.01.2020, 12:49
27
Bayrakçı: AKP kredisini doldurdu

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, yurttaşın AKP iktidarına verdiği kredinin dolduğunu vurguladı.

Yerel seçimlerdeki hezimetin ardından AKP cephesindeki oy kaybı anketlere yansıyor. Halkın iktidara verdiği kredinin dolduğunu belirten SONAR Araştırma Başkanı Bayrakçı, yurttaşın önceliğinin dış müdahaleler ya da ‘mega projeler’ değil, geçim derdi olduğunu vurguluyor.

"AKP, 31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimlerinden kan kaybederek çıktı. AKP’deki bu düşüş devam ediyor mu?" sorusuna Bayrakçı, "Evet, bizim gözlemlerimize de yansıyor, devam eden bir düşüş var. İşin ilginç yanı bu kez hiçbir şey bu düşüşü engelleyemez" dedi.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden kan kaybederek çıkan AKP iktidarındaki çözülme sürerken, yaşanan oy kaybı da son dönemdeki anketlere yansıyor. Peş peşe yayımlanan pek çok araştırma, gerek AKP’nin oylarındaki düşüşü gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden duyulan rahatsızlığı gözler önüne seriyor. Yurttaşın AKP iktidarına verdiği kredinin dolduğunu vurgulayan SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, "AKP kaygan zeminde büyük bir şans yakalayamazsa kendi kitlesini yeniden toparlayamaz" ifadesini kullandı.

BirGün'den Mehmet Emin Kurnaz'ın  Bayrakçı ile söyleşinin tamamını okumak için tıklayın... 

Yorumlar (0)
26°
açık