banner26

CHP'li kadınlar Gar Meydanı'nda!

İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, dokuzuncu hafta eyleminde, 'Eylem politik’ imasında bulunanlara mesaj gönderdi: "Adapazarı Ekspresi siyasi
 malzeme değil haklı talep"

SİYASET 13.01.2019, 22:37 13.01.2019, 22:46
70
CHP'li kadınlar Gar Meydanı'nda!

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, ‘Ada Treni Adapazarı’na Gelecek’ sloganıyla dün dokuzuncusu düzenlenen eylemde,  “Her eylemden siyasi rant bekleyenler bizleri başkaları ile karıştırmasınlar” dedi.

Adapazarı Garı önünde düzenlenen eylemde konuşan Azize Çeroğlu, şunları kaydetti:

“Haklı talebimize desten veren basın mensuplarına teşekkür ederken eleştirenlere de el insaf diyoruz. Her eylemden siyasi rant bekleyenler bizleri başkaları ile karıştırmasınlar. Alana gelen duyarlı vatandaşlarımızı da siyasete angaje edip haksızlık yapmasınlar. Halkı yanlış yönlendirmesinler. Dokuz haftadır yaptığımız eylemlerin siyaset üstü olduğu söyledik. Bütün Sakaryalıları bu alana davet ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Bu talebin haklı olduğunu yazıp ‘’ Siz böyle yaparsanız tren gelmez’’ ne demek. Adapazarı Ekspresi siyasi malzeme değil haklı talebimizdir. Haklı taleplerimiz için birilerinin önünde bel büküp gerdan kırmamız mı gerekir?”

TCDD Büyükşehire mi bağlı

“20 ay önce hızlı tren bahanesiyle durdurulan Ada Eksperisi hızlı tren bitmesine rağmen niçin çalışmaya başlamadı. TCDD daha ne bekliyor, TCDD Büyükşehir belediye başkanlığına mı bağlı?

TCDD’nin ‘’Her türlü önlemi aldık engel yok ’’ açıklamalarına rağmen trenimiz neden Adapazarı Gar’ına gelmiyor.  İstanbul yolcularını otobüs firmalarına, tren yolcularını dolmuşçulara mahkum edenlere bir an önce çözüm bulmaya davet ediyoruz.

Sayın Zeki Toçoğlu’nun 2014 teki vaatlerini görüyorsunuz. Aradan 5 yıl geçti. Şimdi de aynı söylemi iktidar adayı yapıyor. Artık vaat istemiyoruz. Treni yer altından ya da havadan götürme projelerini siz hazırlamaya devam edin.Rayımız varsa garımız varsa trenimizde olmalı. Artık vaat değil derhal çözüm istiyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu