Emekli öğretmenlerden İnce'ye destek

Tuncay Özkan, Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıdaki konuşmasına, cezaevinde yaşadığı sıkıntılı günleri anlatarak başladı. 5 yıl 2 ay cezaevinde kaldığını belirten Özkan, “Bu süre içerisinde  (Ergenekon şemasında yokum) diye bağırdım. Ancak kimse bana inanmadı. 5 yıl sonra adımın Ergenekon şemasında olmadığı anlaşıldı’’ dedi.

Türkiye’nin birçok sorunlarla boğuştuğunu dile getiren Özkan, şöyle konuştu:
‘’Bizi saran şey cahilliktir. Bunu nasıl aşacağımıza bakacağız. Çünkü ekonomi darboğazda, insan hakları krizde, dış politika açmazda, eğitim büyük sıkıntıda, adaletimiz elinden alındı. Biz bu beş sorunu aşacağımıza olan inancı, yarınki mitingde göstereceğiz. Çünkü aşkın ve umudun kaybolduğu görülmüş değildir. Bugünkü eksiğimiz artık uyuyamıyoruz. Çünkü çocuklarımızın başlarına çok kötü şeyler geliyor. Çocuklarımıza ve kadınlarımıza sahip çıkmazsak, ülkemize de sahip çıkamayız. Anadolu annelerinin hakkını borcunu ödeyemeyiz ne yapsak azdır.” 

Türk çocuklarını durduramazsınız
Umutsuzluğa asla düşülmemesi gerektiğini vurgulayan ve “Türk çocuklarını durduramazsanız. Gelecek bizim, sakın umutsuzluğa kapılmayın” diyen Özkan, bugünkü mitinge katılımın yüksek olması için çağrıda bulundu. Özkan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bize düşen görev memleketi bu karanlıktan alıp yükseltmektir. Bugün bu salonda bulunan 300 kişi, yarın o meydana 3 bin kişiyi getirir. Bunu Sakaryalılar olarak göstermelisiniz. Çünkü biz bu kavgayı en şerefli şekilde veren kişileriz. Alnımız ak, başımız dik. Yaşasın tam bağımsız Türkiye, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Adalet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.’’

Öteki konuşmalar

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da, iktidarın eğitimcilere değer vermediğini ve tahammül etmediğini öne sürerek,  ’’İktidar bu ülkenin aydınlarına, profesörlerine, öğretmenlerine tahammül edemiyor. Ama cumhuriyetçilik ve Türkiye sevdası yok edilemiyor. Cumhuriyet bitmeyecek, Türkiye hep yükselecek. İyi ki Tuncay Özkanlar var, İyi ki Kemal Kılıçdaroğlu var, İyi ki Muharrem İnce var. Her şey vatan için, gerisi teferruattır’’  diye konuştu.

İl Başkanı Erdoğan Isır da, programın açılışında yaptığı konuşmada, iktidarı hep birlikte göndereceklerini belirterek, “24 Haziran baskın bir seçimdir. Artık gidiyorlar. Hep beraber göndereceğiz. Cumhuriyet aşkı olanlar gönderecek, huzur isteyenler gönderecek. Hak isteyenler artık bu iktidarın emekliliğini istiyor. Artık bu iktidar emekli olsun istiyoruz’’ dedi.

Etkinliğe, emekli öğretmenlerin yanı sıra CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, milletvekilleri adayları ve parti üyeleri de katıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol