banner26

Erkan Baş: İnsanlık sınavından geçiyoruz!

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM'de bugün yaptığı konuşmada, Fatih'te 4 kardeşin intiharını gündeme getirerek, olayın intihar değil cinayet olduğunu söyledi.

SİYASET 06.11.2019, 23:09 07.11.2019, 01:02
121
Erkan Baş: İnsanlık sınavından geçiyoruz!

'Açlıktan, yoksulluktan, çaresizlikten dört insan evine kapanıp payatına son veriyorsa, bundan hepimiz sorumluyuz, en başta da iktidar partisi sorumlu" diyen Erkan Baş, olayın meydana geldiği evin elektriklerinin kesilmesini de şu sözlerle eleştirdi:

"Sonra ne oluyor, 600 lira elektrik borçları var diye BEDAŞ gidiyor elektriklerini kesiyor. Aklınıza geldi mi hiç, BEDAŞ kim?Çok basit bir şey yaptım.İnternete yazdım BEDAŞ'ı kim yönetiyor? Hiç şaşırtıcı değil biliyor musunuz, 2013'te bu iktidar BEDAŞ'ı o beşli çetenin en büyük ortaklarından birine, Cengiz Holding'e vermiş. Kim cengiz holding, milyarlarca liralık vergi borcunu sıfırlattığınız çete, gidiyor ölmüş insanların elektriğini kesiyor. Değerli arkadaşlarım bu bir insanlık sınavıdır, insanlık sınavı... Eğer ben bunları anlatırken iktidar partisinin millitvekilleri (yahu biz bu yandan firmaların milyarlarca liralık vergi borcunu siliyoruz, bunlar da gidiyor 600 lira için insanların ölümüne neden oluyor. Bunda bizim sorumluluğumuz var) diye düşünmüyorsa, bu insanlık sınavından kalmışlardır. 17 yıldır (şunu yaptık bunu yaptık) diyorsunuz,.17 yıl sonunda geldiimiz nokta bu. Yoksulluktan, açlıktan intihar eden insanların olduğu bir ülke yarattınız. Artık bırakın mutlu olmayı, mutlu olmayı huzurlu olmayı, sadece hayatta kalabilmek için mücadele ettiğimiz bir ülke haline geldik. Ve halkı sadece parasını alıp zenginlere vermek gerektiğinde hatırlayan bu iktidarı yıkmak, emekçilere, yoksullara, bu iktidar yüzünden yaşayamayan insanlara borcumuzdur, mutlaka yıkacağız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
açık