EYT’lilerden Zafer Kazan’a teşekkür

EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsilcileri, yürüttükleri bir dizi etkinliğe destek veren ve onların bu hak mücadelesini seslendiren Zafer Kazan’a teşekkür etmek için kendisini ziyaret etti. EYT’liler “İlimizde bu konuda mağdur olan herkesi bir çatı altında toplayıp çok daha güçlü bir mücadele yürütmek istiyoruz. Bu noktada verdiğiniz destek bizler için çok değerli. Tüm ETY mağdurları adına size teşekkür ediyor, tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinden de bu mücadeleye destek vermesini bekliyoruz” dediler.

YANINIZDAYIM

Gerek baro başkanlığı döneminde gerek avukatlık mesleğini yaptığı süre içinde “hak, hukuk, adalet” dediğini anlatan Zafer Kazan ise şunları söyledi:

“Hukukun, adaletin olduğu bir sistemde mağduriyet olmaz. Bu yüzden hak, hukuk , adalet demekten biran olsun vazgeçmedim. Yalnız bir gerçek var ki örgütlü mücadele, bireysel olarak verdiğimiz mücadeleden çok daha etkili. Anayasal sınırlar içinde hakkımızı aramak zorundayız. Şunu unutmayın ki tarih boyunca haklar öylece kendiliğinden verilmemiş aksine büyük mücadeleler sonucunda kazanılmıştır. Bu haklı mücadelenizde elimden gelen desteği vermeye hazır olduğumu bilmenizi isterim. Yanınızda olmaya devam edeceğim.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol