banner26

Kazan'dan Tank Palet Çağrısı

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, Türk Harb İş Sendikası'nın, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin karara karşı başlattığı imza kampanyasına destek verdi ve “Tüm Sakaryalı hemşerilerimizi ülkemizin ve Sakarya’mızın bu değerine sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

SİYASET 09.01.2019, 15:21 09.01.2019, 15:25
123
Kazan'dan Tank Palet Çağrısı

Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı çıkan pek çok sivil toplum örgütü, fabrika çalışanları ve vatandaşlar karardan dönülmesi için başlatılan imza kampanyasına destek vermeye devam ediyor

Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı başlatılan imza kampanyasına CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan da destek verdi. 

Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı çıkan Zafer Kazan başlatılan imza kampanyasına katılarak açıklamalarda bulundu.

İÇİM ACIYOR

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, şunları kaydetti:
 “Gerçekten içim acıyor. Göz göre göre fabrikalar bin bir bahane ile özelleştiriliyor ve belirsiz bir geleceğe teslim ediliyor. Kimi siyasi ve yetkililer ‘ne olacak rahat olun’ diyor kimisi ise ‘çekimser’ bir tutum ile bu sürece sessizce destek veriyor. Oysaki ülkeyi ayakta tutan vazgeçilmez bazı kurumlar ve değerler vardır. Yargı özelleştirilemez mesela, güvenlik ve ülke savunması özelleştirilemez. Savunma sanayiine ait böyle bir fabrikanın özelleştirilmesi vahimdir! Özelleştirilmiş bir fabrika kâr amacı içinde olan bir şirkettir artık. Oysaki Savunma Sanayii’ne ait böyle bir fabrika özelleştirme mantığına teslim edilemeyecek kadar önemli bir değerdir. Bu nedenle tüm Sakaryalı hemşerilerimizi ülkemizin ve Sakarya’mızın bu değerine sahip çıkmaya davet ediyorum.” 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu