banner26

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 7 Soru

Kılıçdaroğlu, Twitter mesajında Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek “Milletim adına soruyorum, cesaretin varsa cevap bekliyorum!” diyerek, Erdoğan’a FETÖ ve darbe girişimiyle ilgili yedi soru yöneltti.

SİYASET 14.02.2020, 22:35 14.02.2020, 22:37
48
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 7 Soru

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a 15 Temmuz darbe girişimi ve “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarıyla ilgili yedi soru yöneltti.

Kılıçdaroğlu, Twitter mesajında Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek “Milletim adına soruyorum, cesaretin varsa cevap bekliyorum!” diyerek şu soruları sordu:

* 215 bin 92 kişilik ByLock listesi var. Bu listeyi hiçbir ayıklama yapmadan açıklamak FETÖ ile mücadelenin toplumsallaştırılması için gerekmiyor mu? Bu durumda listeyi açıklamamak suç değil mi? Suç delilleri neden gizlenir?

* 15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtları açıklanmıyor?

* Darbe başarılı olsaydı FETÖ’cüler kimi ya da kimleri yönetime getirecekti? Kimler başta olacaktı? Kimin hangi görevde olacağı belli değil miydi?

* 15 Temmuz hain darbe girişiminin araştırılması için TBMM’de bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona darbe gecesinin iki kilit ismi davet edildikleri halde gelmediler. Dönemin MİT Müsteşarı ve dönemin Genelkurmay Başkanı… Komisyona gelip açıklama yapmalarını, sorulara cevap vermelerini neden engelledin?

* TBMM’nin 15 Temmuz araştırma komisyonu raporu aradan uzun bir süre geçmesine rağmen neden açıklanmıyor?

* FETÖ borsasını kimler kurdu? FETÖ borsasını kuranların içinde senin avukatların da var. Avukatlarının mal varlıkları neden incelenmiyor?

* FETÖ soruşturması yapan savcılar neden görevlerinden alındı?

Kaynak: BİANET
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu