banner26

Romanlar parti kuruyor

Bugüne kadar dernek çatıları altında yaptıkları çalışmalarıyla seslerini duyurmak isteyen Romanlar, 'Güzel Parti' adında siyasi parti kurma kararı aldı. Kararı açıklayan Hüseyin Akbulut, "Yüzde 13'lere varan oy alabiliriz" dedi.

SİYASET 10.11.2019, 19:25
177
Romanlar parti kuruyor

Romanlar, sorunlarının Meclis’te parti olarak çözüme kavuşturulması hedefiyle parti kurma kararı aldıklarını duyurdu.

Ülkede bağlı bulundukları onlarca dernek çatısı altında bugüne kadar farkındalık çalışmalarıyla seslerini duyurmak isteyen Romanlar, bir araya gelerek, ‘Güzel Parti’ adıyla siyasi parti kurma kararı aldı. Partinin kurulma kararını Edirne’den açıklayan kurucular kurulu üyeleri, basın açıklaması yaptı. Kurul adına Sesimi Duyan Yok Mu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut konuştu. Akbulut, partinin 2020’nin ocak ayında kuruluş işlemlerinin tamamlanacağını belirtti.

‘PURÇU VE BEKLE KONU MANKENİ’

“CHP, Özcan Purçu’yu Meclis’e milletvekili olarak gönderdi; AK Parti de Cemal Bekle’yi milletvekili olarak Meclis’e gönderdi. Tabii bunlar, konu mankeni olarak gönderildiler. 5,5 milyon oyu olan Romanlar, birer milletvekiliyle susturulmaya çalışıldı” diyen Akbulut, şöyle devam etti: “Bir parti kuruyoruz ve bu parti ile bizim de çocuklarımız Meclis’e gidecek, belediye başkanı olacak, milletvekili olacaklar, meclis üyesi olacaklar, il başkanları, ilçe başkanları olacak. Bütün Romanlara tüzel kişilik kazandıracağız ve söz sahibi olacaklar. 4 milyon 900 oy alan İYİ Parti’nin oy oranı yüzde 7’ye denk geliyor. Şu anda bizim 5,5 milyon oyumuz var. Eğer kenetlenebilirsek ve dışarıdaki bize destek olacak olan vatandaşlarımızı da kazanabilirsek yüzde 13’lere varan oy alabiliriz.” 

Kaynak: Gazete Duvar
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
15°
parçalı bulutlu