Serdivan'a Dernekler Yerleşkesi

Ziyarette, derneklerin, vakıfların ve sivil toplum kuruluşlarının, dayanışma ve yardımlaşma gibi çok önemli bir rolü olduğunu anlatan Zafer Kazan hem toplum bütünlüğünün sağlamasında hem de farklı görüş ve öneriler ile demokratik bir toplum düzeni oluşumunda bu kuruluşların ne kadar gerekli olduğuna dikkat çekti. 

Özellikle maddi imkansızlıklar nedeniyle faaliyet göstermekte zorlanan bu kuruluşları, göreve geldiği taktirde destekleyeceklerini ifade eden Zafer Kazan: “Demokratik toplumun en temel yapı taşlarından dernekler, vakıflar ve sivil toplum kuruluşları hem maddi hem de fiziki imkansızlıklar nedeni ile yeteri kadar faaliyet gösteremiyorlar. Oysa biz biliyoruz ki dayanışma ve yardımlaşma ile toplumlularda birlik beraberliği sağlayan bu kuruluşlar aynı zamanda çok seslilik demektir. Göreve geldiğim takdirde kimden hangi görüşten demeden, din, dil ,ırk ayrımı yapmadan, bu kuruluşları destekleyeceğim” ifadelerini kullandı.

DERNEKLER YERLEŞKESİ VE KENT KONSEYİ

Şu an ihtiyaçların görülmesinde yeterli olmayan fiziki imkanları düzeltmek için projeler hazırladıklarını ifade eden Kazan, şöyle devam etti:

“Hayali projeler vaat etmiyorum. Serdivan’da yaşayan herkesin faydalanabileceği, ekonomisine destek olabileceği, sosyalleşmeyi sağlayacak, dayanışmayı arttırıcı projeler ile herkese belediyenin varlığının halk için olduğunu göstermek istiyorum. Bu kapsamda Serdivan’da bulunan tüm dernekler için bir yerleşke yapacağız. Bu yerleşkenin içinde dernekler için ofislerin yanı sıra sekretaryasından, güvenlik görevlisine, konferans salonundan, toplantı salonlarına, kafeteryasına kadar her şey olacak. Yerleşke içindeki salonlardan sadece dernek ofisi yerleşkede olanlar değil, Serdivan’da faaliyet gösteren tüm dernekler randevu alarak ücretsiz yararlanacak. Yine bizim dönemimizde, şu an kağıt üzerinde varlığını sürdüren ilçe kent konseyini aktif hale getireceğiz. İlçe kent konseyi üzerinden Serdivan’da bulunan tüm sivil toplum kuruluşları sözlerini söyleyecek, ilçenin yönetimine katılacak. Lafla değil gerçekten Serdivan’ı birlikte yöneteceğiz. Destek vermeniz halinde 1 Nisan sabahından itibaren örnek teşkil edecek bir Serdivan Belediyesi için insana dokunan tüm projelerimiz ile birlikte biz hazırız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol