banner26

'Çocuklarım aç' diyerek Meclis kapısında kendini yakmak istedi

Meclis önünde 'Açım, çocuklarım aç' diye haykırdıktan sonra üzerine benzin dökerek kendini yakmak isteyen yurttaş, polis tarafından gözaltına alındı.

TÜRKİYE 13.02.2020, 13:00 15.02.2020, 14:05
53
'Çocuklarım aç' diyerek Meclis kapısında kendini yakmak istedi

AK Parti’nin dünkü grup toplantısında bir dinleyicinin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşurken, “Beni işimden ettiler, çoluğum çocuğum aç, mahkeme kararını tanıyın” diye seslenmesinin ardından, bir başka işsiz ise bugün Meclis kapısı önünde kendini yakmak istedi.

‘AÇLIK İNTİHARLARI MECLİS KAPISINA DAYANDI’

Atatürk Bulvarı’nın TBMM Çankaya kapısına yakın bölümünde bu sabah 09.15’te 35 yaşlarında bir kişi üzerine benzin döktü. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Twitter hesabından, “Açlık intiharları Meclis’in kapısına dayandı” dedi. Başarır, Meclis kapısına gelen kişinin “Açım, çocuklarım aç!” diye bağırdığını belirtti.

Olayı ANKA’ya anlatan görgü tanıkları, “Bir kişi Çankaya kapının Atatürk Bulvarına yakın bölümünde kendini yakacağını söyleyerek üzerine sıvı döktü. O esnada polisler üzerine atlayarak o kişiyi engellediler. Daha sonra Çankaya kapının girişindeki polis noktasına götürdüler. Ardından çok sayıda ambulans geldi. Parasızlık nedeniyle eylem yaptığını söylüyordu” dedi.

TBMM Koruma Daire Başkanlığı’na bağlı güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan işsiz, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polislere teslim edildi. Söz konusu kişi hakkında ‘yasadışı eylem yapmaktan’ işlem yapılacağı belirtildi. Hatay’da da Adem Yarıcı ‘çocuklarım aç’ dedikten sonra kendisini yakmıştı. Yarıcı, hastaneye götürüldüğü sırada ölmüştü.

Kaynak: Gazete Duvar
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu