banner26

Metin Göktepe mezarı başında anıldı

Metin Göktepe için katledilişinin 24. yılı dolayısıylayapılan anmada ailesi, meslek örgütleri ve arkadaşları mezarı başındaydı.

TÜRKİYE 08.01.2020, 15:14 16.01.2020, 07:49
55
Metin Göktepe mezarı başında anıldı

Evrensel muhabiri Metin Göktepe’nin polisler tarafından darbedilerek katledilişinin ardından 24 yıl geçti. Göktepe mezarı başında bu yılda anıldı.  

İstanbul Esenler’de bulunan Kemer Mezarlığı’ndaki anmaya Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, Cumartesi İnsanları, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, , Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, DİSK Basın İş Başkanı Faruk Eren, Evrensel Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu,Makina Mühendisleri Odası Başkanı Battal Kılıç,DİSK Cam Keramik İş Genel başkanı Birol Sarıkaş, Emek Partisi üyeleri, Emek Gençliği, Divriği Kültür Derneği üyeleri, çok sayıda gazeteci, Göktepe ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘METİN GÖKTEPE GAZETECİLİĞİ VARDI’

Konuşma yapan Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, "Her geçen gün dönüp tekrar baktığımızda gerçeğe sahip çıkmanın önemini bir kez daha hatırlatıyor bize Metin Göktepe ve birçok gazeteci" dedi.

Canan Kaftancıoğlu ise "Metin Göktepe gazeteciydi ve Metin Göktepe gazeteciliği diye bir şey vardı. 24 yıl önce bu gazeteciliği Metin kendisi yapıyordu. Bugün sizler Metin Göktepe gazeteciliği yapıyor, yerine getiriyorsunuz. Yıllar sonra da Metin Göktepe gazeteciliğini yapanlar olacak" diye konuştu.

Göktepe'nin annesi Fadime Göktepe ise, "Sağ olun var olun. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan gazeteciler, avukatlar sağ olsun" dedi.

Kaynak: Artı Gerçek
Yorumlar (0)
28°
az bulutlu