banner26

Şarkıcı Alpay'a soruşturma

Sanatçı Alpay hakkında, konser sırasında "Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen insanlara gelsin" dediği için soruşturma başlatıldı.

TÜRKİYE 04.06.2019, 13:26 04.06.2019, 13:30
118
Şarkıcı Alpay'a soruşturma

Artı Gerçek’te yer alan habere göre, Sanatçı Alpay, 22 Mart’ta Zorlu PSM’de, kariyerinin 50’nci yılı sebebiyle verdiği konserde dinleyicilerle bir araya geldi.

Konser sırasında, sahnede Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ın fotoğrafları gösterildi. Bu sırada Alpay, “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen bu güzel insanlara gelsin” dedi.

O gün konseri izleyen bir kişi, polis merkezine giderek Alpay’ın “terör örgütü üyelerini övdüğü ve devleti aşağıladığı” iddiasıyla sanatçıdan şikayetçi oldu. Seyircinin ihbarı sonrası, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

"BUNU HER YERDE SÖYLERİM"
Gazete Duvar'dan Anıl Mert Özsoy'a konuşan Alpay “Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri tarafından katledilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla, Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmenin neyi terör? Ben şarkıyı ithaf ettiğimde salondakiler ayakta alkışladılar. Eğer Gezmiş ve arkadaşlarına, Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmek, Gezi direnişini savunmak terörse ben teröristim. Bunu her yerde söylerim” dedi. Sanatçı Alpay, hukuki yollara başvuracağını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
15°
parçalı bulutlu