İlk imza günü Adapazarı'nda...

Sakarya Kent Çalışma Grubu'nun da katkılarıyla Çark Caddesi Ambarlı Sokak'taki Porte Kafe'de yarın (14 Nisan Pazar) gerçekleştirilecek etkinlik, saat 14.00'te başlayacak. Gelişim psikolojisi ve eğitim alanının ileri gelen isimlerinden Artin Göncü, Türkçe'de ilk defa basılan 'Oyunda Büyümek: Çocuk Gelişimi ve Eğitimine Sosyokültürel Bakış' adlı kitabıyla oyun ve çocuk gelişimine sosyokültürel bir açıdan yaklaşıyor.

PROF. DR. ARTİN GÖNCÜ KİMDİR?

Hafta içinde Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde  'Anne Çocuk İlişkisinde Sevgi Dili' konulu seminere katılan Prof. Dr. Artin Göncü, Artin Göncü yüksek lisans ve doktorasını Houston Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünden aldı. 1987 yılında Illinois Üniversitesi’nde göreve başladı. 2013 Ağustos’una kadar Eğitim Psikolojisi Bölümünde Profesör unvanıyla çalışan Göncü,2006-2009 yılları arasında bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Profesör Artin Göncü’nün verdiği dersler arasında Eğitim Psikolojisi, İnsan Gelişimine Sosyo-Kültürel Yaklaşım bulunuyor. 

Artin Göncü’nün araştırmaları insan gelişiminde ve eğitiminde kültürel ve sosyal bileşenlerin rolünü anlatır. Göncü’nün araştırmaları birçok kuruluş tarafından desteklendi ve farklı dillerde yayınlandı. Dr. Göncü, Avusturalya, Brezilya, Fransa, İtalya, İsviçre, Danimarka, İspanya ve Türkiye’de ders ve konferans verdi. Dr. Göncü şimdilerde Mind, Culture and Activity: An International Journal dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Dr. Göncü’nün Child Development, Human Development, Early Childhood Research Quarterly, American Educational Research Journal, Early Education and Development, International Journal of Behavioural Development, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği ve Jean Piaget Society ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kurul üyelikleri bulunmaktadır. 

Dr. Göncü’nün ayrıca Analyzing children’s play dialogues, Play and Development, Children in play, story and school ve Children’s engagement in the world adlı kitapları da bulunmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol