Boğaziçili öğrenciler serbest!

uriye'nin Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili kampüste masa açılıp lokum dağıtılmasına karşı "İşgalin, katliamın lokumu olmaz" sloganı ve pankartıyle tepki gösterdikleri gerekçesiyle 'terör örgütü propagandasıyla' suçlanan 14'ü tutuklu 22 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin davası, bugün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

BÜYÜK BİR KALABALIK İZLEDİ

Öğrencilerin aileleri, akademisyenler, ve yabancı heyetlerin yanısıra HDP Milletvekili Hüda Kaya, HDP Milletvekili adayı Ahmet Şık, CHP Milletvekilleri Selina Doğan, Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, CHP eski Milletvekili Binnaz Toprak, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, Türk Tabipleri Birliği Konsey Başkanı Raşit Tükel’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ilk duruşmayı izledi.

SUÇLAMALARI REDDETTİLER

Dosya kapsamı ve sanık sayısının fazlalığı sebebiyle duruşma SEGBİS ile kaydedildi. Evrensel gazetesinden Cansu Pişkin'in haberine göre haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen ve tahliyelerini talep eden öğrenciler, gözaltı süresinde işkence ve tehdide maruz bırakıldıklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol