Sakarya’da 186 bin öğrenci tatile çıktı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okullarda düzenlenen karne törenleriyle sona erdi. SMakarya'da ilk ve orta dereceli okularda öğrenim gören 186 bin öğrenci tatile çıktı.

Eğitim ve Öğretim yılı'nın sona ermesi dolayısıyla  17 Ağustos İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene; Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherl, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı

Okul öğrencilerinin halkoyunları gösterileri sunduğu karne töreninde Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü birer konuşma yaptı.
İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Aziz Öğütlü, konuşmasında karnelerle birlikte velilere birer mektup gönderdiklerini ve kanser taraması için çarıda bulunduklarını söyledi. Öğütlü,  "Velilerimizin çocuklarının çok uzun yıllar başarılarını görebilmesi için KETEM’e (Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi) başvurarak hayati önem taşıyan hastalıklara karşı erken önlem almaları için uyarıda bulunduk" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol