Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehir merkezinde inşa çalışmaları devam eden Ada Hayat Projesi’nin altyapı çalışmalarıyla bağlantılı olarak, 18 Haziran Pazar günü Adapazarı'nda 55 mahallede su kesintisi yapılacağını duyurdu. Pazar günü saat 21.00'de  başlayacak çalışmaların sabaha kadar tamamlanıp, şebekeye su verilmesinin planlandığı kaydedildi.

SASKİ'den yapılan açıklamada, “Merkez ilçemizde bulunan 55 mahallemizde pazar gecesinden pazartesi sabah saatlerine kadar su kesintisi yaşanacak. Kesintinin en kısa sürede giderilmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ekiplerimiz yoğun bir mesai harcayacak. Sakarya için hayata geçirilecek her bir adımda ve projede altyapının önemini bir kez daha vurguluyoruz. Bugünden aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile güçlü altyapı ağımız ile projelerin gelecek yıllarda yaşayabileceği sorunlara şimdiden çözüm oluyoruz. Çalışmalar boyunca rahatsızlık verdiğimiz vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Su kesintisinden etkilenecek 55 mahalle

Acil Tıp görevlilerine kutlama! Acil Tıp görevlilerine kutlama!

Yenidoğan, Pabuççular, Kömürlük, Poyrazlar, Semerciler, Demirbey, Cumhuriyet, Karaköy, Akıncılar, Taşlık, Yenicami, Kozluk, Çukurahmediye, Rüstemler, Yenigün, Çelebiler, Tepekum, Çerçiler, Kurtuluş, Kasımlar, İstiklal, Hacıramazanlar, Sakarya, Kurtbeyler, Ozanlar, Solaklar, Tekeler, Çökekler, Dağdibi, Budaklar, Tığcılar, Bayraktar, Yahyalar, Abalı, Orta, Hacılar, Karaosman, İlyaslar, Yağcılar, Yeşilyurt, Güneşler Merkez, Bileciler, Güneşler Yeni, Doğancılar, Tuzla, Turnadere, Karakamış, Kavaklıorman, Çamyolu, Çağlayan, Süleymanbey, Türkbeykışla (Söğütlü), Bağlar, Maksudiye (Söğütlü), Köprübaşı (Adapazarı)