Akyazı Belediyesinin Yeniorman Mahallesi’nde belediye ait 19 bin metrekarelik arsanın yaklaşık 10 bin metrekaresinde hayata geçirdiği Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası Projesi gerçekleştirilen törenle açıldı. 16 milyon liraya mal olan tesiste mezbaha, canlı hayvan borsası, et lokantası, kafeterya ve sosyal alanlar bulunuyor.

Tesisn açılışında konuşanCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde eser ve hizmet siyaseti şiarıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Bu süreçte ilçemize 4 yıllık fakültemizi kazandırdık, 15 mahallemizi doğalgaz ile buluşturduk, Sokak Hayvanları Bakımevimizin ve ilçe terminalimizin açılışını gerçekleştirdi. SUBÜ idari bina inşaatını tamamladık, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemizde 250 bin tonun üzerinde asfalt, 200 bin ton da beton yol çalışması gerçekleştirdik. İlçe tarihinin en büyük projesi olan Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksimizin açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleştirdik” dedi.

“Elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz”
 Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yücede, “Sakarya’mıza böyle bir eser kazandırdıkları için başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Akyazı’ya yapılan hizmetlerden de söz eden Başkan Yüce, “Akyazı’nın hiçbir eksiği olmayacak. Elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 206 milyon 785 bin liralık yatırım gerçekleştirdik. Bir o kadar daha yapacağız inşallah. Akyazı’da yılsonuna kadar asfaltlanmamış grup yolumuz kalmayacak” diye konuştu.

Kaynarca'dan öneri: Halit Molla'nın adı yaşatılsın Kaynarca'dan öneri: Halit Molla'nın adı yaşatılsın

Açılış törenine AKP Sakarya Milletvekilleri Lütfü Bayraktar ve Murat Kaya, AKP İl Başkanı Yunus Tever, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STB Başkanı Mustafa Genç, ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar da katıldı.

Editör: Tuncer Kalaycı