Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Altay tankının yatırım ve üretim sürecinin Ankara'ya alındığını duyurdu.

Akgün Altuğ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tepeden tırnağa Sakarya’da tasarlanmış olan yerli ve milli tankımız Altay’ın yatırım ve üretim sürecinin Ankara’da devam etmesi yönündeki alınan Cumhurbaşkanlığı kararını üzülerek öğrendik" dedi.

Sakarya'nın  teknolojik savunma sanayinin merkez illerinden biri olduğunu, onlarca ülkeye ihracat yaptığını ve bu projeyi yürütecek bilgi, tecrübe, altyapı ve kabiliyete sahip olduğunu ifade eden Altuğ, "Bu karardan mümkünse geri dönülmesini bekliyoruz. Çünkü BMC özelinde proje bazlı destek ile Sakaryamızdaki Tank Palet fabrikasında üretilmesini beklediğimiz, yıllarca “Sakaryalı” olarak lanse ettiğimiz bu büyük tank projesinde şehrimizin emeği çok büyüktür" dedi.

Cep telefonlarının yüzde 41'i kayıt dışı! Cep telefonlarının yüzde 41'i kayıt dışı!

Altuğ, önce TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü’nün Ankara’ya taşınmasının, ardından Altay Tankı üretimininalınmasının Sakarya adına büyük kayıp olduğunu sözlerine ekledi.