Sakarya'da 2018 yılında sosyal medyada kendisini çocuk doktoru olarak tanıtıp, ilişki kurduğu ailelerden çocukların fotoğraflarını istediği gerekçesiyle gözaltına alınan ve başka illerdeki internet kullanıcalarından da fotoğraf topladığı belirlenen C.K. adlı kişi serbest bırakıldı. Gazeteci Fatih Altaylı, bu gelişmeyi köşesinde "Cihan Kaleci adlı pedofili sapık serbest bırakıldı, çocuklara musallat olmayı sürdürüyor!" diyerek duyurdu.

Erdoğan: Ben artık Fenerbahçeli değilim Erdoğan: Ben artık Fenerbahçeli değilim

Gazeteci Fatih Altaylı, bugün yayımlanan yazısında bir skandalı kaleme aldı. Altaylı, sosyal medyada çocuk doktoru adına sahte hesap açan Cihan Kaleci adlı kişinin aileleri kandırarak çocukların genital bölgelerinin fotoğraflarını istediğini, yapılan suç duyurusunun ardından serbest kaldığını ve çocukları istismar etmeyi sürdürdüğünü yazdı. 

Altaylı, çocuk hastalıkları ve çocuk cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Ayşenur Celayir’in kendisi adına hesap açılması üzerinde suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattı. 

Altaylı, hesabın, “teşhis ve tedavi maksatlı olarak annelerden çocuklarının genital bölgelerinin fotoğraf ve videolarını istediğini” belirterek şöyle devam etti:

“Prof. Dr. Celayir’in böyle bir hesabı yoktu, böyle bir hizmeti de yoktu. Hemen savcılığa koştu ve suç duyurusunda bulundu.

Emniyet Siber Suçlar birimi devreye girdi. Bir hekimin adını kullanarak, çocukların cinsel bölgelerinin fotoğraf ve videolarını toplayan pedofil sapık yaşadığı taşra kentinde yakalandı. Pedofilin elinde çocuklarla ilgili çok miktarda içerik vardı. Sapık gözaltına alındı, mahkemeye çıkarıldı. Sonra ne oldu dersiniz! Sonrası felaket ve rezalet. Serbest bırakıldı. Şaka yapmıyorum. Serbest bırakıldı.

Şizofren olduğu ve akli melekelerinin yerinde olmadığı yolundaki savunması kabul gördü ve tahliye edildi.

Çocuk pornocusu sapık özgürlüğüne kavuştu. Peki şimdi ne yapıyor dersiniz! Kaldığı yerden devam ediyor. Ayşenur Celayir adına açılmış sahte hesaplardan çocuklara musallat olmayı sürdürüyor.” 

Yazının tamamı için tıklayın.

NE OLMUŞTU?

Sakarya'da 2018 yılında, sosyal medyada açtığı hesapta 'çocuk doktoru' olarak tanıtan Cihan Kaleli adlı kişi, polise gelen ihbar sonucu yakalanmıştı. Cihan Kaleli savunmasında "Cinsel amacım yoktu, doktor taklidi yaparak eğlenmek istedim. İnsanlar da bana güvendi. Sadece sırt ve kol fotoğrafları geldi. Sosyal medyada beni linç etmeye başladılar, ben de bütün fotoğrafları sildim' demiş, ancak bilgisayarında yapılan incelemede 10 ayrı çocuğa ait fotoğraflar bulunmuş ve tutuklanmıştı.

Benzer eylemlerine devam eden zanlı, bu kez Alanya'da ortaya çıktı. Hastanede olması gereken tarihlerde yeni bir hesap açarak doktor rolüyle fotoğraf toplamaya devam etti. Bu kez Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında iki ayrı suçlamadan soruşturma başlatıldı. 10 Aralık'ta tutuklandı. Bu kez 2012 tarihli bir rapor sunarak 'zekâ geriliğim var' demişti.