Eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz hayatını kaybetti Eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz hayatını kaybetti

 Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan orman yangını; 3 söndürme helikopteri, 2 uçak, 10 arazöz ve 50’yi geçkin personelin yoğun çabasıyla evlere ulaşmadan 1 saatte kontrol altına alındı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yangının ilk belirlemelere göre konteynerdeki klimadan kaynaklı olabileceği bilgisini paylaşırken, 1,8 hektar alanın da zarar gördüğünü bildirdi.
Antalya'nın merkez Aksu ilçesinde ormanlık alan yakınında ev olarak kullanılan bir konteynerde başlayan ve ormana sıçrayan yangın, 1 saatlik yoğun çalışmanın ardından evlere gelmeden kontrol altına alındı. Yangına Orman Bölge Müdürlüğüne ait 3 helikopter, 2 uçak, 10 arazöz, 40 orman işçisi, 11 teknik elemanın yanı sıra itfaiye ekipleri de müdahalede bulundu. Yaklaşık 1,8 hektarlık alanın küle döndüğü yangında, herhangi can kaybı ya da yaralanan bulunmadığı öğrenildi.

"1,8 hektar alan zarar gördü"
Antalya Valisi Ersin Yazıcıoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, 15.15’te çıkan yangının ilk belirlemelere yol kenarındaki bir konteynerin klimasının yanması sonucu olduğu yönünde değerlendirmeleri olduğunu kaydetti. Yangının yaklaşık 1 saatte kontrol altına alındığını belirten Yazıcı, 1,8 hektarlık bir alanın zarar gördüğünü söyledi.