'Adapazarı Bilim Şenliği' projesine destek! 'Adapazarı Bilim Şenliği' projesine destek!

CHP İlçe Başkanı Ali Gökpınar, Kirazca İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören Ahmediye Mahallesi'ndeki öğrencilerinin ulaşım ücretini kendilerinin karşıladığını, aynı mahalledeki İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ise ulaşım ücreti ödemediğini,  günlük bir öğün de yemek verildiğini söyledi.

Yönetim Kurulu üyeleriyle Arifiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç'ı ziyaret eden Ali Gökpınar, eğitimde tespit ettikleri sorunları iletip, çözüm bulunmasını talep etti.

Milli Eğitim Müdürü Gülaç'a iletilen sorunlar ve istekler şöyle:

  • Ahmediye mahallemizdeki öğrencilerimiz kirazca ilköğretim okulunda okuyorlar, bu okula ulaşım ücretlerini öğrenci velileri kendileri karşılıyor, aynı mahallemizden imam hatip ortaokuluna giden öğrencilerimizin ulaşımını ve günlük bir öğün yemeğini devlet karşılıyor, bu ayrı uygulamanın ortadan kaldırılmasını istiyorlar.
  • Arifbey mahallemizde Bekir Sıtkı Durgun ilköğretim okul bahçemize asfalt atılması, okulumuzda akıllı tahta var ama interneti yoktur, okulda hizmetli personel sıkıntısı vardır, sınıflarımızın öğrenci sayıları 35- 40 kişiliktir bu sayının düşülmesi  eğitim alınabilmesi için gereklidir,  geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi anasınıfı öğrencilerimizin beslenme ihtiyacı devletimiz tarafından karşılanması için velilerimizin talepleri vardır.
  • Arifbey mahallesi Üzeyir Garih okulunda güvenlik sıkıntısı vardır. Bölgemizde meslek lisesinin de olmasıyla çıkış saatlerinde bir yoğunluk oluşmaktadır, burada güvenliği sağlayıcı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Ayrıca okulumuzda sınıf mevcudumuz yaklaşık 35 kişilere ulaşmıştır. Bu yoğunluğun giderilmesini istiyorlar.
  • Boğazköy mahallemizde öğrencilerimiz Geyve tarafındaki okullara gitmektedir, bu mahallemizin yolunda heyelan riski çok yüksektir. Mahallemizdeki öğrencilerimizin önümüzdeki yıl Arifiye tarafındaki okullara gitmesi için çalışmaların yapılmasını istiyorlar.
  • Fatih mahallemizin yapımı devam eden anaokullarının inşaatının ivedilikle bitilmesi.
  • Kumbaşı mahallemizde önceki yıllarda ödenekle ilgili sıkıntı olunca öğrencilerimiz servislerine binememişler, bu sıkıntının bu yıl yaşanmaması için önlem alınmasını istiyorlar.
  • Yukarıkirazca mahallesi okul bahçemize halı saha, bilgi evi ve okul girişine rampaya asfalt atılmasını talep ediyorlar.

Editör: Tuncer Kalaycı