Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, görevdeki başkan Ali Koç’a olağanüstü kongreye gitmesi yönünde çağrıda bulundu.

Yazılı açıklamasında, "5 yıllık büyük tarihi bir başarısızlık vardır. Tribünlerde istifa sesleri yükselmektedir, takıma ve yönetime güvensizlik had safhadadır. Ali Koç ve yönetimine düşen bu seslere kulak vermek, mazeret ileri sürmeden, güven oyu alabilmek için olağanüstü genel kurula gitmek ve güven tazelemektir" diyen Yıldırım, 'İstenmediğim yerde durmam' diye taraftara söz verenler, daha hangi şekilde istenmedikleri kanaatine varacaklardır? ifadelerini kullandı.

Yıldırım "Beni ve arkadaşlarımı hayali düşman olarak görmekten vazgeçin" dedi ve şöyle devam etti;

"Fenerbahçe Spor Kulübü’ne 5 yılda Ali Koç’un tek başına milyarlarca lira verdiği, bu sayede kulübün ayakta kalabildiği büyük bir yalan olduğu kadar aynı zamanda taraftarlarımıza yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Kulüp başkanlarının kulübe yaptığı hibeler her dönemde olmuştur. Hiçbir başkan bu kadar başarısızlığa rağmen buna tutunarak iktidarda kalma mücadelesi vermemiştir."

TOFAŞ dörtlü final biletini kaptırdı TOFAŞ dörtlü final biletini kaptırdı

'Yetenekleri elinizde tutun'

"Takımımızdaki Ferdi, Arda ve benzerleri gibi yetenekleri kaybetmeyip elinizde tutun; tıpkı 2021 yılında söylediğim gibi bunların yanına geçmişte olduğu gibi yeni Alex'ler, Roberto Carlos'lar, Anelka'lar, Hooijdonk'lar, Ortega'lar, Appiah'lar, van Persie'ler, kısaca dünya çapında yıldızlar katın. 1 yıl sonra da üzülmemek, kulübün zarara uğramaması, zaman kaybetmemesi için bütün bu söylediklerimi dikkate alın ve gereğini yapın.