Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı ilçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, Cumhur İttifakı'na katılan HÜDAPAR'ın Hizbullah'ın siyasi temsilcisi olduğunu belirterek, "Korku iklimine asla teslim olmayacağız" dedi.

Ayşe Füsun Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, HÜDAPAR'ın da katılmasıyla birlikte Erdoğan liderliğindeki Cumhur İttifakı’nın, seçim beyannamesine bazı yeni başlıkların dahil olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Cumhur İttifakı’nın, cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın, seçim beyannamesinde artık; Türkiye’nin, Şeyh Said isyanları nedeniyle özür dilemesi tazminat ödemesi var. Özerklik ve federasyon var. Anayasa’nın, ilk 4 maddesinin, değiştirilebileceği var. Andımızı zaten kaldırmışlardı ama, mesela artık; “Ne mutlu Türküm diyene” yazılarının silinmesi de var. Mesela Kadınlara “fıtratlarına” göre, yaşama zorunluluğu var. Kadınlara zulüm var. Kadına yönelik şiddetin, önünün açılması var.

Kanlı Terör örgütü Hizbullah’ın partisi, Diyarbakır Emniyet müdürü Gaffar Okkanı Şehit edenlerin partisi. Türk isminden, Bayrağından rahatsız olanların partisi, Ne Mutlu Türk'üm sözünü kaldıracağız diyenlerin partisi ile yola çıkanların ülkeyi nasıl bir çıkmaza götüreceği apaçık ortaya çıkmıştır.

Her fırsatta ‘’yerli ve milli’’ olduklarını ifade eden Cumhur İttifakı üyeleri Bayrağın ismi bana problemli geliyor. Neden Türkiye bayrağı değil de Türk bayrağı deniyor? Anayasanın ilk 4 maddesini değiştireceğiz” diye açıklama yapan ama Türk bayrağının olduğu mitinglerde Cumhur ittifakının ortaklarıyla halka hitap eden HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na Türk bayrağı ve Türk kelimesinden neden rahatsız olduğunu sordunuz mu?"

"Gaffar Okkan'ın kemiklerini sızlatmayacağız"

Ağbaba: Türkiye tarikatlar arasında pay edilmiş durumda Ağbaba: Türkiye tarikatlar arasında pay edilmiş durumda

"Koltuklarınızdan kalkmamak için Hizbullah'ın siyasi kanadı olan Hüdapar ile ittifak yapacak duruma geldiniz. Sizi o koltuklardan indireceğiz. Gaffar Okkan'ın kemiklerini sızlatmayacağız. Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne asla dokundurtmayacağız.

Tüm toplumsal yaralarımızın sarılması için, demokrasiye, insan haklarına, eşitliğe, özgürlüğe, huzur ve refaha ihtiyacımız var. Zerresine hasret kaldığımız adalete ihtiyacımız var. Hukukun üstünlüğüne dayanan bir ülkeye ihtiyacımız var. Özgür ve adil bir seçim sürecine ihtiyacımız var. Artık yeter! Geçmişin karanlığı ile topluma gözdağı verilmesini kabul etmiyoruz.

Koltuklarınızdan kalkmamak için Hizbullah'ın siyasi kanadı olan Hüdapar ile ittifak yapacak, Anayasayı hiçe sayacak, cumhuriyet değerlerini yok sayacak duruma geldiniz ama başaramayacaksınız…!

Aziz milletimizin içi rahat olsun kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak Sizi o koltuklardan indireceğiz. Gaffar Okkan’ın kemiklerini sızlatmayacağız. Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne asla dokundurtmayacağız

İktidarın geçmişin karanlık yapılarıyla kolkola halkı tehdit ederek yaratmaya çalıştığı korku iklimine asla teslim olmayacağız, 14 mayıs da halk sizi sandığa gömecek...! 100 yıl önce olduğu gibi dahili ve harici bedhahtların kirli emellerine bu vatanı teslim etmeyeceğiz."

Editör: Tuncer Kalaycı