Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Anıl Özkan, mısırın müdahale alım fiyatına yapılan yüzde 5'lik zam nedeniyle üreticinin mağdur olduğunu, hakkını alamadığı gibi zarar ettiğini söyledi.

Anıl Özkan, Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz ile Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş’i ziyaret etti. Özkan, ziyaretteki konuşmasında Başkan A teş ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, özellikle mısır üreticisinin 30 kuruşluk zamdan büyük rahatsızlık duyduğunu söyledi. Parti olarak her zaman üretinin yanında olduklarını belirten Özkan, şöyle konuştu:

"Mazotun 40 liraya dayandığı bugünlerde çiftçimiz emeklerinin karşılığını alamadığı gibi birde zarar ediyor. Geçtiğimiz yıl 5.70 olarak açıklanan mısır alım fiyatının bu yıl ki Toprak Mahsulleri Ofisi alım fiyatı ton başına 6 bin lira olarak belirlenmiştir. Mısır fiyatlarının güncellenmesi acil ve zaruridir!  

"Milli ekonominin temeli tarımdır" diyen kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün mirası çiftçilerimizin, savunucusu ve destekçisi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Bizlere ihtiyaç duydukları her anda yanlarında olacağımıza söz verdik."

27 yaşındaki kadın yaylada ölü bulundu 27 yaşındaki kadın yaylada ölü bulundu