DEM Parti'den açıklama: Bu karar IŞİD lehine verilmiştir DEM Parti'den açıklama: Bu karar IŞİD lehine verilmiştir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, “Laik, özgür ve eşit eğitim sistemi ülkemizin tartışmaya açılmayacak alanlarından biridir” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Karma eğitim esas ama kız okulları kurmak gerekiyorsa kurulur" şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Ayça Taşkent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bakanın bu sözlerinin, iktidarın çocuklar arasında ayrımcılığı beslediğinin bir göstergesi olduğunu iddia etti. Taşkent, paylaşımında şunları kaydetti:
“Devletin görevi bütün çocuklara eşit bir eğitim sağlamaktır. Milli Eğitim Bakanı'nın bu sözleri iktidarın çocuklar arasındaki ayrımcılığı beslediğinin açık kanıtıdır ve kabul edilmesi mümkün değildir. Laik, özgür ve eşit eğitim sistemi ülkemizin tartışmaya açılmayacak alanlarından biridir.”
BAKAN TEKİN NE DEMİŞTİ?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, açıklamasında "Kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin ilk söylediği şey 'Erkeklerin olduğu yerde olmasını istemiyorum' oluyor. Karma eğitim esas ama kız okulları kurmak gerekiyorsa kurulur" demişti.

Editör: Tuncer Kalaycı