akarya Üniversitesi(SAÜ) Eğitim Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

SAÜ Eğitim Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 20 Haziran 2023 Salı günü SAÜ Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Törene, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan,  Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Eğitim Fakültesi öğrencilerinin kortej yürüyüşü ile başlayan törenin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin açılış konuşmasını yapan SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, öğrencileri bugünlere getiren ailelerine teşekkürlerini iletti. Prof. Dr. Yeşil, “Evlatlarınıza gece gündüz demeden sürekli emek verdiniz. Gençlerimize hem ana babalık, hem yoldaşlık, hem sırdaşlık ettiniz. Bu gururlu günümüzün en önemli paydaşlarından biri sizlersiniz. Bu haklı gururu yaşamak sizin emeğinizi ve fedakarlığınızın karşılığıdır” dedi.

Öğretim elemanlarına da teşekkür eden Prof. Dr. Yeşil, “Fakültem, mezun gençlerimiz ve velileri ile ülkemiz adına sizlere de canı gönülden teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve toplumumuzun geleceğini inşa edecek, nitelikli ve donanımlı daha nice öğretmenler yetiştirerek eğitim ordumuza destek sağlayacağınıza olan inancımın tam olduğunu belirtiyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Yeşil konuşmasının devamında mezunlarına seslenerek “Size ne mutlu ki bu güzel memleketin geleceğini inşa edecek, geleceğin öğretmeni, doktoru, avukatı, işçisi ve işverenini yetiştirerek ülkemize sürekli katma değer üretecek bir nesil olarak karşımızdasınız. Ülkemizin geleceğine şekil verme yetkisi ile birlikte sorumluluğunu da üstlendiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ülkemize şu ana kadar olduğu gibi gelecekte de nice katkılar sunacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere hayat boyu mutluluklar, başarılı bir mesleki yaşam ve hayırlı bir gelecek diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

MEB,  "ortak sınav" tarihlerini açıkladı MEB, "ortak sınav" tarihlerini açıkladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ebru Nur Bahçeci fakülte birincisi, Hüsna Akpınar fakülte ikincisi ve Dilek Topuz fakülte üçüncüsü oldu. Eğitim Fakültesi birincisi Ebru Nur Bahçeci’ye mezuniyet belgesi SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al tarafından takdim edildi. Fakülte ve bölümlerde dereceye giren öğrencilere mezuniyet belgeleri protokol ve akademisyenler tarafından verildi.

Fakülte birincisi Ebru Nur Bahçeci, mezunlar adına birer konuşma yaptı. Tören, öğrencilerin mezuniyet yeminini okumaları ve keplerini havaya atmaları ile sona erdi. Mezunlar aileleri, arkadaşları ve hocalarıyla fotoğraf çektirerek bu güzel anları ölümsüzleştirdiler.