Gazeteci İrfan Değirmenci, Merih Demiral'ın yaptığı 'bozkurt' işaretini değerlendirdiği videosunun ardından gelen mesajlara yanıt verdi.

Değirmenci’nin 3 gün önce yayınlanan videosunda, A Milli Takım’ın Avusturya’yı yendiği maçtan sonra Merih Demiral’ın yaptığı ‘Bozkurt’ işaretini değerlendirdi.

Gazeteci Değirmenci’nin Demiral’ı eleştirdiği videonun bir bölümü kesilerek sosyal medyada bir saldırı kampanyasına dönüştürüldü. 

"Bozkurt işaretli gol sevinci, futbolun siyasete alet edilmesidir"

X’te anonim bir hesabın “Hayırdır, ne yaylana yaylana konuşuyon” mesajına yanıt veren Değirmenci, şunları kaydetti:

"Yaylanmadan sözün özünü diyeyim o halde:

1-Milli takım formasıyla bozkurt işaretli gol sevinci, futbolun siyasete alet edilmesidir.

2-Milli takımın galibiyet sevincini yaşamak her siyasi görüşten T.C. vatandaşı olarak hakkımızdır.

Hayvan hakları savunucularından çağrı: Yasayı geri çek! Hayvan hakları savunucularından çağrı: Yasayı geri çek!

3- Beni hal ve hareketlerim üzerinden linç etmek isteyenler bel altı vurmaya çalışmış. Ben lgbti kimliğimle barışığım. Yara almam. Boşuna uğraşırsınız. (Videonun makyajlı editine ben de güldüm)

4- Kıvranır gibi anlatıyorsam sözün doğrusunu seçip başta milli futbolcumuz olmak üzere kimseyi incitmeme gayretimden.

5- Ben kimseyi incitmeyeyim derken benim yedi sülaleme söven ergenler, mahkeme celbi gelince ananızı babanızı araya koyup özür diletmece yok ama muhatabınız avukatımdır.

6- Futbol sadece futbol değildir. Yönetenlerin asıl sorunlar konuşulmasın diye kullandıkları bir aygıttır aynı zamanda.

7- Ulusça sevinmeyeli epey oldu. Umarım A Milli Futbol Takımımız o kupayı da kaldırır ANCAK

8- Estirilmeye çalışılan faşist rüzgar bile ülke tarihinin en ağır ekonomik ve sosyal krizinin bizzat bozkurtçu rabiacı bu koalisyon tarafından yaşatıldığı gerçeğini unutturmayacak!

9- Söz konusu ülke sevgisiyse ülkenin insanı iyi bir hayat sürsün, doğal kaynakları sömürülmesin diye mücadele eden sosyalistlerin eline su dökemezsiniz.

10- Bozkurt işareti yapmak kolaydır. Zor olan Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş'in acılı eşinin sorduğu sorulara net yanıt verebilmektir.

Gazeteci meslektaşlarım Şule Aydın, Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Pehlivan ve Barış Terkoglu'nu da hedef gösteren aynı operasyon aparatlarıdır. Bilin ki bu ülkenin erdemli gazetecileri yalnız değildir...

Kaynak: bianet