Hamas medya ofisi, İsrail'in Gazze'deki binalara düzenlediği iki hava saldırısında en az 38 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı.

Gazze sivil savunma birimi sözcüsü, Gazze'nin tarihi mülteci kamplarından biri olan El Şati'deki bir konutun birkaç kez vurulduğunu söyledi.

İkinci saldırıda Gazze Şehri'nin El Tuffah bölgesindeki evlerin hedef alındığı belirtildi.

İsrail ordusu, savaş uçaklarının Hamas'ın iki askeri altyapı tesisini vurduğunu belirtti. Ordu yetkilileri olay hakkında daha detaylı bilginin paylaşılacağını söyledi.

İsrail medyası hava saldırılarının üst düzey bir Hamas yetkilisini hedef almış olabileceğini belirtti.

Bölgeden gelen görüntülerde sokakları toz kaplarken insanların yaralıları taşıdığı ve enkazda hayatta kalanları aradığı görülüyor.

'Deprem gibiydi'

Gazze'deki sivil savunma sözcüsü Hüseyin Muhaisen AFP'ye yaptığı açıklamada saldırıların etkisinin "deprem gibi" olduğunu söyledi.

"Tüm bölge hedef alındı, gördüğünüz gibi evler yıkıldı. Hâlâ enkaz altında kalan aileler var" diyen Muhaisen şöyle devam etti:

İsrail mülteci kamplarını vurdu: En az 11 ölü İsrail mülteci kamplarını vurdu: En az 11 ölü

"Yaralıların bir kısmı Baptist Hastanesi'ne nakledildi ve şimdi diğerlerini enkaz altından kurtarıyoruz. Ambulanslar için gerekli araç ve yakıt eksikliği nedeniyle durum çok ama çok zor."

Kaynak: BBC Türkçe