Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Başmilletvekili adaylığı teklifi götürdükleri Halk TV programcısı gazeteci İrfan Değirmenci'nin olumlu yanıt verdiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Değirmenci'nin teklifi kabul ettiğini duyuran Baş, "Sevgili İrfan Değirmenci milletvekili adaylığı teklifimizi kabul ederek mücadelemize güç verdi" dedi.

TİP Genel Başkanı Baş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

TİP Sözcüsü Kadıgil’den Cumartesi Anneleri için çağrı! TİP Sözcüsü Kadıgil’den Cumartesi Anneleri için çağrı!

"Dört yandan kuşatılan basın dünyamızın güvenilir ismi sevgili İrfan Değirmenci milletvekili adaylığı teklifimizi kabul ederek mücadelemize güç verdi. Yürekten teşekkür ediyorum. Özgürlüğümüzü yeniden kazanacağız"

Öte yandan Baş, daha önce TELE 1'de katıldığı canlı yayında Değirmenci'ye milletvekili adaylığı teklifinde bulunduklarını açıklamış, "Umarım olumlu yanıt ile bize döner" demişti.

KENDİMİ SİZE EMANET EDECEĞİM

Erkan Baş'ın bu paylaşımından bir süre sonra İrfan Değirmenci de adaylığına ilişkin açıklama yaptı. Değirmenci, birkaç güne kadar Halk TV'deki görevinden ayrılacağını belirten Değirmenci, "Size hiç yalan söylememiş olmanın iç huzuruyla kendimi sizlerin ellerine, oylarına emanet edeceğim. Türkiye İşçi Partisi milletvekili adayıyım dostlar" dedi.

Editör: Tuncer Kalaycı