Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Türkiye’de en çok  yabancılara arsa satılan iller arasında Sakarya’nın da olduğuna dikkat çekerek, “Topraklarımızı yabancılara satmayın. Bu günaha ve vebale kimse ortak olmasın” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, yaptığı yazılı açıklamada, Konya, İstanbul, Manisa ve Bilecik’ten sonra en çok yabancılara arsa satılan ilin Sakarya olduğuna işaret ederek,  “283 bin 710 metre kare arsamız yabancılara satılmış durumdadır. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle kolay yabancıya arsa satma gibi bir durum yok. Bu satışlar böyle devam ederse kendi öz vatanımızda topraklarımıza yabancı hale geleceğiz. Ben vatandaşlarımızı uyarıyorum atalarınızdan kalan toprakları yabancılara satmayın sessiz bir şekilde gerçekleştirilen bu istilaya ortak olmayın. Yabancılara satılan arsalar birkaç yıl sonra iç güvenlik sorunu olarak mutlaka karşımıza çıkacaktır. Kaldı ki göçmen sorunu ile uğraştığımız bugünlerde yabancılara satılan topraklar yüzünden bu sorun katlanarak giderek artacaktır” ifadelerini kullandı.

"YABANCILARA ARSA SATMAK SEVDASINDAN VAZGEÇİN"

Geyve Doğantepe Barajında çalışmalar sürüyor Geyve Doğantepe Barajında çalışmalar sürüyor

"Kendi öz vatanımızda toprağımızı tanıyamaz duruma geldik. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda şehitlerimizin kanlarıyla, milletimizin onurlu mücadelesiyle kazanılan bu topraklar yabancılara bu kadar kolay satılmamalıdır. Yabancılara arsa satmak sevdasından vazgeçin. Yapılan bu satışlar hem arsa fiyatlarını hem de konut fiyatlarını da artırıyor. Vatandaşımızı kendi yurdunda artan bu fiyatlardan dolayı arsa ve ev alamaz duruma gelmiştir. Bu durum ileri de büyük bir barınma sorunu da yaşanmasına neden olacaktır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi iktidarlığında artık bu ülkenin bir karış toprağı yabancılara satılmasına müsaade etmeyeceğiz.”

Editör: Tuncer Kalaycı