Menzil şeyhi Abdülbaki Erol'un ölümünden sonra Sakarya'dan çok zayıda AKP'li siyasetçinin başsağlığı mesajı yayımladığı görüldü.  için çok sayıda Sakaryalı siyasetçi başsağlığı mesajı yayımladı.

14 Mayıs seçimlerinde Cumhur ittifakı'nı desteklediğini açıklayan ve FETÖ'den sonra kamu kadrolarında etkin olduğu bilinen şeyh Erol için paylaşılan başsağlığı mesajlarından bazıları şunlar:

AKP Sakarya Milletvekili Ali inci: Âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir… Ömrünü ilme adayan Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni hazretlerine Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: İnnâ lillâh ve innâ ilehyi raciun. Vefat haberini aldığımız Menzil Cemaati Şeyhi Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni’ye Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, müridlerine ve muhibbanlarına başsağlığı diliyorum. Makamı âli olsun.
İnnâ lillâh ve innâ ilehyi raciun.
Vefat haberini aldığımız Menzil Cemaati Şeyhi Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni’ye Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, müridlerine ve muhibbanlarına başsağlığı diliyorum.
Makamı âli olsun.

AKP İl Başkanı Yunus Tever: “Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.” Vatan uğruna kahramanlık destanı yazan Türkiye Yüzyılı’nın kahramanlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu: Menzil Cemaati Şeyhi Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni ahirete irtihal eyledi. Rabbim cennetiyle, cemâliyle müşerref kılsın, talebelerine, tüm sevenlerine sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Bu arada AKP Milletvekilleri Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başsağlığı mesajını paylaştılar. Erdoğan'ın mesajı şöyle:

"Ömrünü ilim ve irfan yolunda İslam’a hizmete adamış, ülkemizin manevi rehberlerinden Seyyid Abdulbaki Elhüseyni Hocaefendi’ye Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve tüm talebelerine başsağlığı diliyorum. Rabbim mekânını cennet eylesin."

Sakarya Büyükşehir kiralık hizmet birimlerini boşaltıyor Sakarya Büyükşehir kiralık hizmet birimlerini boşaltıyor

Editör: Tuncer Kalaycı