CHP'nin yeni Merkez Yönetim Kurulu belli oldu CHP'nin yeni Merkez Yönetim Kurulu belli oldu

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yarışacak olan CHP Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kampanya stratejisini netleştirdi.  

İkinci tur kampanyasına son biçimini ittifak ortağı 5 siyasi partinin lideriyle yaptığı toplantıda veren  Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçim sürecinde Cumhur İttifakı’nın “terörle yan yanalar” algısını kırmak için mücadele verecek.

İlk turda “pozitif kampanya” yürüten Kılıçdaroğlu, terörle mücadele konusunda daha somut ve net mesajlar verecek, kampanya dilini sertleştirecek.

Cumhur İttifakı’nın parlamentoda çoğunluğu sağlaması ile “Kılıçdaroğlu gelirse istikrarsızlık olur” söylemine de karşı söylem geliştirildi.

Saha çalışmalarında Cumhurbaşkanı’nın geniş yetkileri ön plana çıkarılacak ve  parlamentonun “denge-denetleme” işlevine vurgu yapılacak.

Altılı Masa CHP Genel Merkezi’nde toplandı

Millet İttifakı’nın liderleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, ittifakın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde, ikinci tur seçim kampanyasının stratejisine son biçimini vermek için CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Liderler, geçmişteki toplantıların tersine, bu kez medyaya görüntü vermedi, garaj girişini kullanmayı tercih etti. Toplantıdan tek kare fotoğraf paylaşılırken, herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, parlamento seçimlerine ilişkin sonuçlar değerlendirildi, ikinci tur seçim kampanyası stratejisini netleştirildi.