İspanyol devi Real Madrid, Kylian Mbappe'yi renklerine bağladığını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada Mbappe ile 5 yıllık anlaşma imzalandığı ifade edildi.

Milliler, EURO 2024’te sahne alıyor Milliler, EURO 2024’te sahne alıyor

Mbappé'nin Paris Saint-Germain'den transferi, Real Madrid'in Borussia Dortmund'u yenerek Devler Ligi'nde şampiyon olmasından iki gün sonra gerçekleşti ve takımın hücum hattına yeni bir yıldız daha gelmiş oldu.

FIFA'dan izin alındı

Kylian Mabppe'nin 30 Haziran'a kadar Paris Saint-Germain ile sözleşmesi bulunuyordu. AS gazetesinin haberine göre Real Madrid, oyuncuyu duyurmak için FIFA'dan özel izin aldı ve bugün İspanyol devi Mbappe'yi duyurdu.

Real Madrid ve Mbappe, duyurunun Şampiyonlar Ligi'nin kazanılması durumunda hemen açıklanması konusunda anlaşmıştı. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde olumsuz sonuç alınsaydı Mbappe, Euro 2024'ten sonra açıklanacaktı.

Kylian Mbappe, Santiago Bernabeu'da taraftara 15-16 Temmuz'da tanıtılacak.

Mbappe'nin maaşı ne kadar olacak?

PSG'de yıllık net 70 milyon Euro kazanan Kylian Mbappe, Real Madrid'de net 15 milyon Euro kazanacak. Transfer detaylarında bonuslar açıklanmadı.

Mbappe'nin imaj haklarının yüzde 80'i Fransız yıldızda olacak.

Mbappe: Hayal, gerçek oldu

Kylian Mbappe sosyal medya hesaplarından yeni takımını paylaştı.

25 yaşındaki yıldız, "Hayal, gerçek oldu. Hayalim olan Real Madrid'e katıldığım için onur ve mutluluk duyuyorum. Ne kadar heyecanlı olduğumu kimse anlayamaz. Madridistas, sizi görmek için sabırsızlanıyorum. Muhteşem desteğiniz için teşekkür ederim!" notunu yazdı.

Editör: Haber Merkezi