Sakarya Güzel Sanatlar Derneği SAGÜSAD) üyelerinin, Sakarya'nın tarihi yapılarını konu alan fotoğrafları,  IX. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu'nda sergileniyor,

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (SAKUM) ev sahipliğinde Sakarya'da gerçekleştirilien sempozyum kapsamında düzenlenen sergi,  SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık'ın de katıldığı törenle açıldı.

77. Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı 77. Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı

SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak, Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışında ‘Bu yılın başında Cumhuriyetimizin 100. Yılı sebebiyle Sakarya’nın tarihi yapılarını fotoğraflama projesini başlatmış tarihe günümüzde bir not düşmek istemiştik. Bu vesile ile üyelerimizin çektiği fotoğrafların bir kısmını bu sergide görebilirsiniz’ dedi.

Yarın akşama  (8 Eylül) kadar açık kalacak sergide eserleri bulunan SAGÜSAD üyeleri şunlar: Ahmet Tarımcı, Ali Eşme, Bahar Saner, Ela Aktay, Ercan Kurtdere, Hafize Zorlu, Hakkı Akova, Hatice Kadriye Pekçetin, İlhan Bayrak, Leyla Şentuna, Müjgan Zaman, Sema Düzgeç, Suzan Cömert Özata, Şule Çakar, Tuna Özata, Turhan Memigüven, Ünal Dabak.